آستارا – ایرنا – مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از اختصاص سه دستگاه کامیون و ۱۲ فروند قایق از سازمان مرکزی، برای استفاده امدادگران در بحران‌ها و حوادث خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیاوش غلامی روز یکشنبه در بازدید از پایگاه امداد و نجات صیادلر محور آستارا – اردبیل اظهار کرد: سه دستگاه کامیون، هر یک به ارزش هفت میلیارد ریال و ۱۲ فروند قایق جیمینی (بادی) هر یک به ارزش پنج میلیارد ریال از سازمان مرکزی به هلال احمر گیلان اختصاص یافته و انبارهای هلال احمر در شهرستان های استان، از نظر کالاهای مورد نیاز کمبود ندارند.

وی بیان کرد: با توجه به کوهستانی بودن محور آستارا-اردبیل و گردنه حیران، نیروهای پایگاه جاده ای صیادلر برای اسکان و تغذیه افراد در راه مانده و امدادرسانی به مصدومان تصادفات جاده ای آماده هستند و ۲ دستگاه آمبولانس و خودروی ست در پایگاه صیادلر فعال است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: ۲۰۰ تیم ۲ نفره از نیروهای هلال احمر در طرح شهید سلیمانی برای نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل های بهداشتی به واحدهای صنفی استان مراجعه و نتیجه نظارت ها را به دانشگاه علوم پزشکی گیلان گزارش می کنند.

غلامی افزود: در شهرستان آستارا نیز ۱۰ تیم فعال است و ارائه خدمات داوطلبانه با رعایت کرامت انسانی و حفظ سلامت جوانان و داوطلبان از رویکردهای این طرح است.

وی یادآور شد: جمعیت هلال احمر گیلان تاکنون در میدان مبارزه با کرونا اقداماتی نظیر ضدعفونی معابر، تب سنجی مسافران و عزاداران ماه محرم، توزیع ماسک و آموزش مقابله با ویروس را انجام داده است.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، در آستارا نیز به صاحبان مشاغل و قشرهای آسیب پذیر خسارت وارد کرده و تنها راهکار پیشگیری از آن، رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و محور آستارا – اردبیل از مسیرهای پرتردد شمال ایران است.