ایسنا/گیلان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رودبار با اشاره به بارش سنگین برف در مناطق کوهستانی این شهرستان، گفت: جاده جیرنده به داماش و همچنین جاده روستای چیچال در شهرستان رودبار که بر اثر بارش برف مسدود شده بود؛ در حال بازگشایی است.

قاسم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص بارش برف سنگین در محورهای کوهستانی شهرستان رودبار، اظهار کرد: بیشترین بارش برف را در بخش خورگام و عمارلو داشتیم که ارتفاع برف در برخی مناطق به بیش از ۵۰ سانتی‌متر هم می‌رسید.

معاون سیاسی و اجتماعی رودبار افزود: روز گذشته در بخش خورگام و اسطلخ‌کوه برای چندین ساعت محورهای مواصلاتی به دلیل کولاک و بارش برف مسدود شده بود که توسط راهدارخانه‌ها بازگشایی شدند.

وی ادامه داد: در بخش عمارلو جاده جیرنده به داماش و همچنین در بخش خورگام جاده روستای چیچال در مسیر درفک که بر اثر بارش برف مسدود شده بود، اکنون توسط عوامل راهدارخانه‌ها در حال بازگشایی هستند.

رضایی با اشاره به اینکه شهرستان رودبار دارای بیشترین محورهای کوهستانی و صعب‌العبور است، گفت: طول راه‌های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان رودبار به بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان رودبار همواره شاهد بروز حوادثی همچون زلزله، سیل، آتش سوزی، رانش و زمین لغزه، برف سنگین و … بوده بنابراین همه مدیران و مسئولین این شهرستان در حال آماده باش هستند و تمام تدابیر، تمهیدات و آمادگی لازم را برای مواقع بحرانی پیش‌بینی شده تا در صورت لزوم با بسیج امکانات و تجهیزات خدمات لازم ارائه شود.

انتهای پیام