رشت – ایرنا – سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان گفت: تاکنون یک هزار و ۷۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی رسول اکرم (ص) رشت تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی استان بستری و درمان شدند.

دکتر رضا قنبرپور روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) در رشت اظهار داشت: این بیمارستان از بدو ورود ویروس کرونا تاکنون در ارایه خدمات به حوزه بهداشت و درمان گیلان کمک کرده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) رشت اکنون سانتر بیماران کرونایی نیست، خاطر نشان کرد: با گذشت بحران از اواخر فروردین ۹۹ سانتر کرونا نداریم اما یک بخش شامل ۲۵ تخت برای بیماران کرونا و هشت تخت برای افراد بدحال مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شد، البته در این بخش افراد مراجعه کننده بدحال بستری می شوند اما بیمار جدید کرونایی سرپایی نمی پذیریم.

سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان تاکید کرد: در بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) افرادی که برای درمان بیماری مراجعه می کنند اگر مبتلا به ویروس کرونا باشند در بخش کرونای این بیمارستان بستری می شوند.

وی با بیان اینکه بخش بیماران کرونا از سایر بخش های بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت جداسازی شده و بیماران با خیال راحت برای درمان بیماری خود به این بیمارستان مراجعه کنند، اضافه کرد: بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت را بیمارستانی پاک اعلام می کنیم.

تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران مزمن

دکتر قنبرپور در بخش دیگری از سخنانش در این نشست خبری اظهار داشت: تاکنون افزون بر ۸۵ هزار پرونده برای بیماران مزمن از جمله دیابتی، فشارخون، قلبی و عروقی، اعصاب و روان و مزمن ریوی به صورت الکترونیکی تشکیل شده که برای این بیماران دارو به صورت الکترونیکی و دو ماه نوشته و در اختیار آنها قرار می گیرد.

 وی با تشریح اقدامات انجام شده از سوی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان خاطر نشان کرد: پلی کلینیک تخصصی دریا در بندرانزلی و درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان آستانه اشرفیه از جمله اقدامات انجام شده می باشد که همزمان با دهه فجر پذیرش بیمار انجام می گیرد.

سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به افتتاح بخش اورژانس حوادث، تروما و سوانح در بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) رشت از اول آذر اظهار داشت: تاکنون افزون بر یک هزار نفر نیازمند به درمان اورژانس از خدمات لازم برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه بیمارستان ۶۴ تختخوابی در حال ساخت در شرق گیلان شهرستان لنگرود در زمان حاضر ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: با تسریع در اجرای این پروژه تمام تلاشمان افتتاح این بیمارستان تا یک سال آینده است.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال ۱۰ تخت مراقبت های ویژه نوزادان در بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت فعال می شود، اظهار داشت:  تصمیم بر این است تا در غرب استان گیلان نیز بیمارستان ویژه تامین اجتماعی احداث شود.

سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان با اشاره به بیمارستان حشمت رشت تنها بیمارستان دولتی فعال برای بیماران قلبی در استان خاطر نشان کرد: موافقنامه اصولی راه اندازی بخشی برای آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب را گرفته ایم که در سال ۱۴۰۰ این کار را آغاز می کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون جراحی آب مروارید در بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) رشت انجام می گیرد، اضافه کرد: در این بیمارستان فوق تخصص شبکیه را داریم اما از امکانات لازم در این بخش برخوردار نیستیم که امیدواریم بتوانیم در سال ۱۴۰۰ بخش شبکیه این بیمارستان را به عنوان یک ضرورت راه اندازی کنیم.

افزون بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) رشت تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در گیلان است که خدمات برای بیمه شدگان تامین اجتماعی به صورت رایگان ارایه می شود.