رشت- فرماندار املش گفت: از تردد ماشین های حمل سیمان دیلمان از جاده های کوهستانی شهرستان جلوگیری می شود.

 محمد رنجبر نیاول اظهار داشت :در پی خسارتهای متعدد و رانش بستر جاده های روستاهای ییلاقی بخش رانکوه املش،حسب پیگیریهای اینجانب و دادستان شهرستانمقرر شد تا اطلاع ثانوی از تردد ماشین ها و بونکرهای حمل سیمان شرکت دیلمان در جاده های ییلاقی  جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اثر تردد بیش از حد خودروهای سنگین حمل سیمان شرکت دیلمان ،جاده ها و راه مواصلاتی مناطق ییلاقی بخش رانکوه املش دچار رانش  و همچنین موجب قطع گاز یکهزار و ۳۰۰ خانوار دیلمان شده است.

وی با اشاره به اینکه مراتب این خسارت و حادثه به اطلاع مدیران ارشد استان ،مدیریت بحران استان ،مدیرعامل گاز استان و راهداری استان گیلان شده است افزود:اگر از این ترددها جلوگیری نشود ضمن اینکه ممکن است گاز روستاهای بیشتری در آن منطقه قطع گردد راههای مواصلاتی روستای موسی کلایه از ملکوت و دیلمان دچار انسداد خواهد شد زیرا چندین نقطه در این مسیر یاد شده دچار رانش شده و بستر جاده به صورت پلکانی گردیده و عبور و مرور خودروهای مردم این روستاها را با مشکل مواجه کرده است.

رنجبر خاطرنشان کرد :در آینده نزدیک عبور و مرور خودروهای سبک در این مسیر غیر ممکن خواهد شد و لوله های گاز مدفون در این جاده  با رانش های ممتد دچارپارگی های بیشتر خواهند شد.

وی از مسئولان شرکت سیمان دیلمان خواست تا مشکل مضاعف نشده تدبیری اندیشیده تا شاهد پارگی های بیشتر لوله های گاز این منطقه نباشیم و مردم این منطقه در اوج سرما دچار محرومیت  از گاز طبیعی و حوادث این چنینی نشوند .

فرماندار املش خاطرنشان کرد: امروز دوشنبه یک تیم از کارشناسان استانی برای بررسی و رفع نواقص یادشده به محل حادثه اعزام شده اند که نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

رنجبر افزود: در صورت عدم پیگیری مجدانه شرکت سیمان دیلمان و عدم همکاری این شرکت با مجموعه اداری شهرستان و مسئولان آن،روستای موسی کلایه و در نهایت مجموعه ییلاقات املش دچار مشکلات عدیده در بخش راه و استفاده از گاز طبیعی خواهند شد.

شهرستان املش با ۲ بخش مرکزی و رانکوه و با جمعیت۴۴ هزار نفردر۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.