ایسنا/گیلان مدیر آموزش و پرورش آستارا اعلام کرد: آمادگی جهت جذب سرمایه گذار برای احداث مرکز رفاهی و آموزشی فرهنگیان در آستارا وجود دارد.

سیدسجاد موسوی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های گردشگری بندر مرزی آستارا و پیشینه فرهنگی و آموزشی این شهرستان، احداث مجتمع رفاهی و آموزشی در خور شأن نام “معلم” از اولویت ها است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش آستارا دارای زمینی ایده آل در بهترین نقطه شهرستان است، ادامه داد: این زمین به وسعت ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع در منطقه ساحلی داخل شهر است و شرایط لازم برای جذب سرمایه گذار جهت احداث مرکز رفاهی و آموزشی فرهنگیان در آن وجود دارد.

وی افزود: این پروژه با ۳۰۰ میلیارد ریال آورده بخش خصوصی نیز تکمیل می شود و این دست پروژه ها نمی توانند از اعتبارات دولتی استفاده کند.

موسوی توضیح داد: این مرکز دارای فضا و امکاناتی برای اسکان موقت فرهنگیان، برگزاری دوره‌های آموزش رفاهی کوتاه‌ و بلندمدت، سمینارها، گردهمایی ‌ها، کارگاه ‌های آموزشی، فرهنگی، هنری، ورزشی، تفریحی و پژوهشی به ‌منظور غنی‌ سازی اوقات فراغت فرهنگیان و خانواده آنان و برگزاری تورهای آموزشی،‌ تفریحی، سیاحتی و زیارتی را خواهد داشت.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مدارس احداث شده پس از انقلاب در این شهرستان، خاطرنشان کرد: در چهار دهه گذشته ۶۵ مدرسه با ۵۲۰ کلاس درس احداث شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد مدرسه ۲۱ آموزشگاه در شهر آستارا، ۲۲ فضای آموزشی در بخش مرکزی و ۲۲ واحد در بخش لوندویل است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا در ادامه به مدت زمان احداث فضاهای آموزشی در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: ۹۰ درصد طرح های آموزشی در این شهرستان از سال ۱۳۸۳ آغاز شده است.

وی افزود: در آینده ای نزدیک مدارس ۹ کلاسه روستاهای سیبلی و سه کلاسه خان حیاطی و سالن ورزشی مدرسه لطف الهی و کارگاه فنی هنرستان شهید حاجی عباسی نیز احداث و به این فضاها اضافه می شود.

سیدسجاد موسوی در پایان تصریح کرد: حدود ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آستارا تحصیل می کنند.

انتهای پیام