ایسنا/گیلان سرپرست اداره آموزش و پرورش فومن گفت: با هزینه‌ای بالغ بر۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۲۱ تبلت برای دانش‌آموزان فومنی در مناطق محروم تهیه و توزیع شد.

رضا محجوبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تهیه و توزیع ۲۱ تبلت برای دانش‌آموزان فومنی، اظهار کرد: با وجود ادامه فرآیند آموزش به صورت غیرحضوری در مدارس، بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل نداشتن تجهیزات الکترونیکی امکان دسترسی به آموزش غیرحضوری از طریق فضای مجازی را ندارند، براین اساس به همت گروه جهادی مصاف شهرستان فومن و با کمک خیرین، طی فراخوانی جهت تهیه تبلت برای دانش‌آموزان مناطق محروم، تعداد ۲۱ دستگاه تبلت به ارزش ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری و بین ۲۱ دانشآ موز در مناطق محروم توزیع شد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش فومن افزود: ۹۰ درصد دانش‌آموزان فومنی به سامانه شاد دسترسی دارند و حدود ۱۰ درصد دانش‌آموزان مناطق محروم این شهرستان به سامانه شاد دسترسی ندارند و از شرایط کلاس‌های حضوری بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: طبق گزارش‌ها در شهرستان فومن حدود ۴۰۰ دانش‌آموز دیگر به گوشی هوشمند نیاز دارند که با همکاری خیرین در مرحله اول ۲۱ عدد تبلت خریداری و توزیع شد که این طرح همچنان تداوم دارد تا بتوانیم برای سایر دانش‌آموزان مناطق محروم نیز گوشی هوشمند یا تبلت خریداری و تقدیم کنیم.

محجوبی بیان کرد: شهرستان فومن ۱۳ هزار و ۱۵۰ دانش‌آموز دارد که ۵۴۹۰ دانش‌آموز فومنی در مناطق روستایی و محروم تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام