ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه ترور شهید فخری زاده نشان می دهد قدرت اصلی تحریم شکن و سلطه زدا در درون کشور وجود دارد، گفت: همین فخری زاده ها هستند که با اتکا به آنان می توانیم مقابل همه تحریم های ظالمانه و وحشیانه ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی در گفت وگو با ایسنا، مورد هدف قرار دادن و ترور کردن دانشمندان یک کشور را ناشی از استیصال و انفعال نظام سلطه جهت مقابله با بروز و ظهور یک تمدن و قدرت جهانی جدید دانست و اظهار کرد: دشمنان تزویرگر ملت ایران بار دیگر چهره واقعی خودشان را نشان دادند.

وی ترور شهید «محسن فخری زاده» را اوج استیصال و انفعال مدعیان حقوق بشر و دموکراسی دانست و افزود: آمریکا و اسرائیل خود دولت تروریستی هستند و بارها گروه های تروریستی همچون داعش و طالبان را پرورش داده و حمایت و تغذیه کرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، با اشاره به سابقه حمایت های آمریکا از جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی و آل سعود کودک کش، تصریح کرد: آمریکای جنایتکار همیشه مدعی دروغین مبارزه با تروریسم بوده است.

حجت الاسلام مهدوی، با بیان اینکه ترور شهید محسن فخری زاده توسط دست های پنهان و آشکار رژیم صهیونیستی و موساد انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: تروریست های صهیونیستی در گذشته نیز دانشمندان و اندیشمندان تمدن ساز جمهوری اسلامی را مورد ترور خویش قرار داده اند، اما اکنون طاقت و تحملشان برای پذیرش یک تمدن نوین اسلامی در منطقه و ایران تمام شده و دیگر از ظاهر فریبنده و کاذب حقوق بشری خویش چشم پوشیده اند و آشکارا دشمنی خودشان را اعلام می دارند.

وی شهادت شهریاری ها، سلیمانی ها و فخری زاده ها را برای ملت بزرگ ایران سخت و جانکاه دانست و یادآور شد: در کنار این سختی ها و تلخی ها شاهد رشد و بالندگی ایران اسلامی در اوج تحریم های ظالمانه هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه ترور شهید فخری زاده نشان می دهد قدرت اصلی تحریم شکن و سلطه زدا در درون کشور وجود دارد، گفت: همین فخری زاده ها هستند که با اتکا به آنان می توانیم مقابل همه تحریم های ظالمانه و وحشیانه ایستادگی کنیم. بی تردید اگر فخری زاده ها برای تقویت نظام و تمدن نوین اسلامی پیش رو و موثر نبودند، دست های آلوده موساد رذیلانه، مفتضحانه و آشکارا برای ترور ایشان اقدام نمی کرد.

وی انسان های شریف، اثرگذار و تمدن ساز همچون شهید محسن فخری زاده را خنثی کننده توطئه دشمنان علیه جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: افرادی که چشم انتظار دیپلماسی لبخند و مذاکرات بی فرجام برای شکستن تحریم ها هستند بدانند که تحریم شکنان واقعی در کارخانه ها و دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور هستند.

حجت الاسلام مهدوی، ارتباط با دنیا را فقط به معنی ارتباط با کشورهای سلطه جوی ۱+۵ ندانست و اظهار کرد: جهان بیش از ۱۵۰ کشور دارد، اما برخی از خواص، دیپلماسی را فقط ارتباط با کشورهای بدسابقه معرفی می کنند و لذا برای بی اثر کردن تحریم ها به عزت سوزی روی می آورند.

وی با بیان اینکه در طول انقلاب هرگز عزت و اقتدار ملت ایران به قدرت های خارجی گره نخورده است، خاطرنشان کرد: این انتظار بی جاست که سردمداران قدرت طلب و منفعت طلب آمریکایی که حتی به ساکنین سرخ پوست و سیاهپوست سرزمین خود رحم نکردند، به ملت ایران رحم کنند!

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، بخش اعظم تحریم های ظالمانه علیه ایران را نتیجه لبخندهای روسای جمهور دموکرات آمریکا دانست و گفت: آمریکا با همین لبخندها در گوشه گوشه جهان جنایت خلق کرده و لذا آزموده را آزمودن خطاست.

حجت الاسلام مهدوی، هدف قرار دادن هویت «ما می توانیم» جوانان ایرانی را غم انگیزتر از ترور سرمایه های ملی دانست و یادآور شد: مادامی که مدیریت های هویت سوز و بی اعتنا به ظرفیت های داخل استمرار داشته باشد، شاهد هدررفت سرمایه های علمی و تمدنی کشور به اشکال مختلف خواهیم بود.

انتهای پیام