رشت – ایرنا – دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج گیلان با شرکت ۸۶ طرح روز پنجشنبه با حضور مسئولان استان در رشت افتتاح شد.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه قدس گیلان در آیین افتتاح دومین رویداد محتوای دیجیتال بسیج گیلان اظهار کرد: آغاز کار این رویداد از ۱۳ دی ماه همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار دلها سپهبد قاسم سلیمانی آغاز و تا دهم بهمن ماه ادامه یافت.

سجاد ستوده افزود: در این مدت شرکت کنندگان،  طرح ها و ایده های خود را در دو بخش  رفع معضلات استان گیلان و بخش عمومی ارایه دادند که ۱۰۵ طرح از ۱۴ شهرستان گیلان ارسال و ۸۶ طرح برای حضور در مسابقه انتخاب شدند.

وی گفت: مبحث رفع معضلات استان در سه بخش شامل معضلات اجتماعی ، مهاجرت پنهان و تغییر کاربری بود و بخش عمومی نیز شامل شهید سلیمانی ، شهدای هسته ای و شهدی مدافع حریم بود که شرکت کنندگان آثار خود را به صورت انیمیشن ، نماهنگ ، مستند ، فیلم کوتاه و بازی موبایلی ارایه دادند.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ۲۷۰ نفر در قالب تیمهای مختلف در این رویداد شرکت دارند، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم برگزاری این رویداد، شبکه سازی تیمها در حوزه تولید محتوا است تا یک شبکه منظم در این عرصه تشکیل شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در افتتاحیه این مراسم اظهار داشت: فضای مجازی یک ابزار سیاسی در دست نظام سلطه گر و استکبار جهانی شده تا همه سبک های زندگی را به سمت و میل خودش ببرد و  باید با آن مقابله کنیم.

سردار محمد عبدالله پور افزود:  ملت ما به خصوص جوانان باید در این عرصه بیش از پیش ورود کنند و هم اینک نیز خوشبختانه بسیجیان وارد این فضا شده اند و ما نیز باید راه و شرایط را برای جوانان مهیا کرده و مانع تراشی نکنیم و به هیچ وجه نباید از فضای مجازی احساس ترس کنیم چون با رعایت اصول اخلاقی می توانیم آن را به یک فرصت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در هر بخشی که مردم ورود کردند، ما پیروز شدیم و زمانی که کشور در بدترین شریط قرار داشت، جنگ به ما تحمیل شد اما امام راحل گفتند مردم جنگ را اداره کنند که این امر سبب شد تا مردم بیش از پیش وارد میدان شوند و در نهایت نیز حتی یک سانتی متر از خاک مقدس ایران  به دست دشمنان نیفتاد.

وی گفت: هم اینک نیز به جایی رسیدیم که هیچ قدرتی در جهان جرات نمی کند که چشم طمع به ایران داشته باشد چون مردم پشت این انقلاب ایستاده اند و با تمام وجود از میهن خود دفاع می کنند و در بحث فضای مجازی نیز با رعایت اصول اخلاقی ، سبک زندگی ایران اسلامی را در جامعه تبلیغ و این امر را به یک فرصت مناسب تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: در بخش کرونا نیز هم اینک شاهدیم که در این مدت یک سال چه اتفاقاتی در جهان افتاده اما در ایران مردم به یاری همدیگر شتافتند و تمام جهان متعجب از اقدام مردم ایران هستند و به طور مثال در گیلان و تا قبل از دهه فجر، مردم این استان ۹۸ میلیارد تومان به افراد آسیب دیده و نیازمند و دچار مشکل در دوران کرونا  کمک کردند.

سردار عبدالله پور خاطرنشان کرد: هم اینک نیز اقشار مختلف مردم و بسیجیان باید با قدرت و با کار جهادی در عرصه فضای مجازی ورود کنند و از موانع نترسند چون در کارهای جهادی به طور حتم باید موانع وجود داشته باشد و با غلبه بر موانع، کار جهادی شکل می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: خوشبختانه جوانان و بسیجیان گیلانی در فضای مجازی از قدرت خوبی برخوردار هستند و این استان می تواند یکی از قطب های برتر در کشور شود و سپاه نیز در این عرصه همه گونه کمک و مساعدت خواهد کرد.

 در آیین افتتاح دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج گیلان، محمود قاسم نژاد معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، فرمانده سپاه قدس این استان، محمد ابوالحسنی تهیه کننده انیمیشن دیرین دیرین ، فیروز فاضلی مدیرکل اداره ارشاد گیلان و سایر مسئولان این استان حضور داشتند.