رشت – ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با برنامه ریزی های انجام شده بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی مددجویی توسط این نهاد احداث می شود.

 مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در مراسم  بهره برداری از ۱۶۰ واحد مسکن مددجویی گیلان اظهار داشت: همچنین  افزون بر یکهزار میلیارد تومان خارج از بودجه های سالانه با عنایت سازمان برنامه و بودجه در اختیار کمیته امداد قرار گرفت که   ۷۰۰ میلیارد  تومان آن مربوط به پروژه های عمرانی برای نیازمندان، محرومان و یتیمان در روستاها و برخی مناطق محروم  در شهرها است.

 وی با بیان اینکه در گیلان بنیاد مسکن  مجری  احداث  ۲ هزار واحد مسکن محرومان  است، افزود:  این اقدامات علاوه بر اقداماتیست که بنیاد مسکن انجام می دهد  .

بختیاری گفت: از این دو هزار واحد با  اولویت واگذاری به  مددجویان کمیته امداد و بهزیستی  ،  یکهزار و ۱۰۰  واحد سهم کمیته امداد شد .  

وی بیان کرد:  از دو هزار واحد تا کنون یک هزار واحد تحویل داده شد و یک هزار واحد دیگر نیز تا  نیمه نخست سال آینده واگذار می شود.

وی تصریح کرد:  همچنین  از  ۹۰۰ واحد مسکونی که  علمک گاز در خارج از منزل  در گیلان نصب شده است و صاحبان آن منازل تمکن مالی برای لوله کشی نداشتند ، ۷۰۰ واحد لوله کشی شده است که امروز همزمان با ۱۶۰ وحد مسکونی بهره برداری شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: تا پایان سال  لوله کشی ۲۰۰ واحد دیگر نیز انجام می شود.

بختیاری تعداد واحدهایی که بدلیل عدم تمکن مالی  نتوانستند لوله کشی گاز را در منازل شان داشته باشند در کشور ۴۹ هزار واحد عنوان و بیان کرد:  در همین راستا، سازمان برنامه و بودجه ۲۰ میلیارد تومان  اختصاص داد و ۵۰ درصد هزینه را نیز استانداران تقبل کردند که با سرعت لوله کشی گاز این منازل در کشور در حال انجام است.

رییس کمیته امداد  درباره بودجه پیش بینی شده برای اشتغال مددجویان گفت: دولت شش هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای اشتغالزایی مددجویان در سال ۱۴۰۰ پیش بینی کرده که در کمیسیون تلفیق ۱۰ هزار میلیارد تومان مصوب شد  و دولت مخالفتی در این ارتباط نکرد .

وی همچنین در خصوص اقدامات صورت گرفته برای اشتغالزایی و توانمند سازی مددجویان کمیته امداد  بیان کرد:  تا  پایان امسال ۲۰۰ هزار اشتغالزایی توسط کمیته امداد برای مددجویان انجام می شود و در سال ۱۴۰۰  نیز  ۳۰۰ هزار اشتغال پیش بینی شده است.

۱۶۰ واحد مسکونی مددجویی و لوله کشی گاز ۷۰۰ واحد  در گیلان امروز با حضور محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه بهره برداری شد.

۱۱۶ هزار خانوار گیلانی تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند.

یک میلیون و ۲۰۰  هزار زن سرپرست خانوار، یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند بی بضاعت و نیازمند، ۸۰ هزار بیمار خاص و صعب العلاج، ۷۵۰ هزار دانش آموز، ۱۴۰ هزار فرزند یتیم، ۲۱۲ هزار نفر فرزند محسنین تحت پوشش کمیته امداد هستند.