رشت – ایرنا – رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: علاوه بر ردیف های عادی و جاری یک هزار میلیارد تومان برای کمک به مسکن و پروژه های عمرانی مربوط به مددجویان و محرومان از سوی سازمان برنامه و بودجه اختصاص یافته است.

محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از ۱۶۰ واحد مسکن مددجویی گیلان در روستای گرمفام رشت افزود: از این رقم ۷۰۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه های عمرانی مربوط به نیازمندان و محرومان و یتیمان و یا طرح هایی است که در برخی مناطق محروم ساخته می شود.

وی عنوان کرد : علاوه بر اعتبارات مستمر که به صورت قانونی به کمیته امداد امام (ره) برای تامین مسکن محرومان داده است، توافقی با این نهاد و بنیاد مسکن صورت گرفته است و سازمان برنامه و بودجه نیز از این اقدام حمایت مالی و پشتیبانی می کند.

وی افزود : در واقع با تفاهم نانوشته ای در کشور بین بنیاد مسکن، کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه زمینه ساخت مسکن مددجویی و محرومان فراهم شده است.  

 نوبخت اظهار داشت: کمیته امداد امام (ره) محرومان بدون مسکن را شناسایی می کند و بنیاد مسکن منازل مسکونی را احداث و سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی ساخت را انجام می دهد که در همین راستا،  ظرف ماه های گذشته دهها هزار واحد مسکن مددجویی و محرومان تحویل شده است و امید است این روش و سیره ادامه یابد.  

نوبخت با اشاره به انجام پروژه لوله کشی گاز ۷۰۰ واحد مسکونی مددجویان گیلان تصریح کرد: تلاش بر آن است،  برای گازرسانی در داخل خانه ها نیز در کنار دستگاه ها باشیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در سراسر کشور عمران و آبادانی در حال انجام است و امیدواریم آنچه که در توان مالی ماست در راستای اهدافی که امام (ره) و رهبر معظم انقلاب برای ما ترسیم کرده اند، به انجام رسانده و نسبت به رفع محرومیت ها عملکرد موثر داشته باشیم.