آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: ایران اسلامی با حضور مقتدرانه، معادلات جهانی را برهم زده و باعث افول قدرت پوشالی آمریکا شده است و ۲۲ بهمن، نماد پایبندی ملت به ارزش‌ها و آرمان‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز چهارشنبه قبل از آغاز رژه خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن در بلوار معاد آستارا بیان کرد: کشور ما به برکت رهبری و جوانان غیور در حوزه های علمی، فناوری دستاوردهای بی نظیری کسب کرده است و آینده روشنی نیز در پیش دارد.

وی اضافه کرد: توجه به محرومان جامعه، مقابله با اشرافی گری و فساد گریزی از شاخص های امام (ره) در حوزه عدالت اجتماعی بود و این شاخص ها باید امروز نیز سرلوحه مسئولان قرار گیرد.

وی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی با توطئه های مختلف نظیر تحریم ها برای دلسردی مردم از نظام تلاش می کنند اما ملت، همواره در شرایط مختلف جواب محکمی به زیاده خواهی های آنها داده است.

بعد از پایان سخنرانی، سرود حماسی اجرا و قطع نامه ۲۲ بهمن قرائت شد و کاروان خودرویی و موتوری دستگاه های دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی، بخش خصوصی و ناوگان تاکسیرانی شهرداری با حمل پرچم ها و تصاویر امام (ره) و رهبری در خیابان ها رژه رفتند.

نظیر همین مراسم با حضور مردم و مسئولان در شهر لوندویل آستارا نیز برگزار شد و وسایل نقلیه دولتی و غیردولتی در خیابان های این شهر رژه حماسی ۲۲ بهمن را برگزار کردند.

برپایی نمایشگاه عکس انقلاب

فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز چهارشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه فرهنگی پیام انقلاب در ساختمان شورای اسلامی شهر گفت: در این نمایشگاه با عنوان “از انقلاب تا ظهور” تصاویر و پوسترهایی از خیانت های خاندان پهلوی، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، شعار مرگ بر آمریکا، یادواره شهدا، دستاوردهای انقلاب، گام دوم انقلاب، مهدویت و عفاف و حجاب نصب شده است.

سرهنگ بهزاد قنبری ادامه داد: این نمایشگاه با همکاری مدارس میثاق، سعادت و سپاه آستارا تا پایان هفته جاری از ساعت ۹ تا ۱۲ دایر است و صنایع دستی دانش آموزان نیز به نمایش گذاشته شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.