ایسنا/گیلان معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان، میرزا کوچک را یک شخصیت ممتاز بین المللی، ملی و محلی دانست و خاطرنشان کرد: کنگره ملی میرزا کوچک خان باید در شان این شخصیت بزرگ برگزار شود.

محمود قاسم نژاد در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین کنگره ملی میرزا کوچک جنگلی، با اشاره به شهادت محسن فخری زاده، ترور مفاخر علمی و پژوهشی کشور به دست دشمنان را اقدامی بزدلانه خواند و افزود: دولت های استکباری علاوه بر تحریم های اقتصادی و اخیرا دارویی، در تلاشند به هر طریقی، به جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند، زیرا شاهد تمدن سازی و ترویج ارزش ها و آرمان های انقلاب هستند.

وی در ادامه، با تاکید بر لزوم پاسداشت چهره های ارزشی انقلاب اسلامی و تاریخ پرافتخار ایران، به فرارسیدن نودونهمین سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی اشاره کرد و گفت: میرزا کوچک جنگلی شخصیت ممتاز بین المللی، ملی و محلی است که باید در پاسداشت نام و یاد او تلاش کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، با بیان اینکه بزرگان کشور درباره شخصیت برجسته میرزا و نگرش او به سیاست و دیانت سخن گفته اند و اندیشمندان و پژوهشگران فراوانی به تبیین ابعاد نهضت جنگل پرداخته اند، اظهار کرد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا، یادواره تلویزیونی این روحانی مبارز در استان برگزار می شود.

قاسم نژاد، با اشاره به تقارن سال ۱۴۰۰ با یکصدمین سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی گفت: کنگره ملی میرزا کوچک خان باید در شأن این شخصیت بزرگ برگزار شود و در این راستا تصویب نقشه راه، اهداف و کمیته های علمی و اجرایی کنگره در شورای فرهنگ عمومی استان امری ضروریست.

وی با تاکید بر لزوم مرور و معرفی آثار، خاطرات و تاریخ نهضت جنگل از طریق رسانه ملی، متذکر شد: معرفی شخصیت مبارز میرزا باید متناسب با فرهیختگی گیلان در کنگره مذکور باشد و زمینه پژوهش های آینده درخصوص نهضت جنگل را فراهم آورد.

انتهای پیام