رشت – ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان ۵۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب برای شب عید گیلانی ها پیش بینی شده است.

فرهاد دلق پوش روز  سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور تامین و تنظیم بازار و تامین نیازهای ایام پایانی سال ؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت در بخش های مختلف تدابیر لازم در حال تدارک دیدن است  و در قالب کارگروه تنظیم بازار استان نسبت به تامین اقلام اساسی و کالاها براساس یک روال عادی بسیاری از کالاها در جهت تامین و توزیع آن تدارک لازم انجام شده است .

وی با بیان اینکه انبارها و مراکز نگهداری کالاهای ما پر است و کمبودی نداریم ، تصریح کرد: برای تامین میوه شب عید نیز همچون سال های گذشته امسال نیز برای استان تصمیم گیری شد و نیاز استان را به مرکز  اعلام کردیم .

دلق پوش اضافه کرد: کارگروه تنظیم بازار استان تصمیم گرفتند  ۳۰۰ تن سیب و ۵۰۰ تن پرتقال  از طریق مباشر تعیین شود  و برای تامین نیاز مردم در شبکه توزیع استانی این امر تدارک دیده خواهد شد و از این حیث مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: امیدواریم همه این کارها با در نظر گرفتن شرایط کنونی و پروتکل های بهداشتی صورت بگیرد و ظرفیت های استان در جهت تامین این اقلام به کار گرفته می شود و از دستگاههای مرتبط از وجودشان استفاده می شود .

همه ساله به منظور تنظیم بازار میوه مورد نیاز مردم در شب عید نوروز ، ذخیره سازی انجام می شود و در آستانه عید نوروز توزیع انجام می شود.

 گیلان پنجمین استان تولید کننده محصولات باغی در کشور است. بیشترین باغ های مرکبات گیلان در شهرستان های رودسر ، املش و لنگرود هستند.