آستارا – ایرنا – دوره آموزش ایمنی در زلزله در بخش لوندویل آستارا برگزار شد و ۳۱۰ نفر از اهالی روستای کوته‌کومه این بخش به مناسبت دهه مبارک فجر، به همت پزشکان بسیجی به صورت رایگان ویزیت شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا بخشدار لوندویل روز دوشنبه در حاشیه دوره آموزش ایمنی زلزله در مسجد روستای سیبلی گفت: بخشداری لوندویل با همکاری دهیاری ها در راستای آموزش همگانی مردم، توسعه اعتماد اجتماعی و شبکه امداد و نجات تلاش می کند و مردم باید با ارتقای سطح آگاهی، در مدیریت و مهار حوادث مهارت داشته باشند.

توحید کرمزاده بیان کرد: با نهادینه کردن آموزش ها مدیریت بحران به بخشی از فرهنگ عمومی و رفتاری تبدیل می شود و آموزش و پرورش و هلال احمر از تاثیرگذارترین دستگاه ها در انجام این ماموریت ها هستند.

وی ادامه داد: در نخستین روزهای دهه مبارک فجر در بخش لوندویل هفت خانه هلال روستایی برای آموزش امداد و انبار تجهیزات امدادی افتتاح و وسایل گرمایشی مدارس روستاهای خلیله سرا، شونده کش کانرود و خان حیاطی استانداردسازی شد.

ویزیت رایگان بیماران

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا روز دوشنبه در بازدید از ویزیت رایگان بیماران در مدرسه روستای کوته کومه بخش لوندویل گفت: امروز ۲ پزشک متخصص داخلی و قلب و یک پزشک عمومی بیماران را ویزیت کردند و کنترل فشار خون و تست قند خون از خدمات دیگر آنها بود.

فرید بصیری مقدم افزود: ارزش داروها و خدمات پزشکی و بهداشتی رایگان ارائه شده به ۳۱۰ نفر، بالغ بر پنج میلیون ریال است و خدمات رایگان پزشکی باعث ارتقای سلامت جامعه می ‌شود و توسعه و تجهیز خانه ‌های بهداشت و مراکز درمانی روستاها پیگیری می‌ شود.

وی یادآور شد: ویزیت رایگان پزشکان از سال ۱۳۸۵ در مناسبت‌ های مختلف اجرا می ‌شود و اگر بیمار بنا به تشخیص پزشک معالج به جراحی یا پیگیری درمان نیاز داشته باشد، ادامه درمان رایگان است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.