آستارا – ایرنا – ۱۰۰ پروژه عمرانی، آموزشی، گردشگری و خدماتی با افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار، به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور مسئولان استانی و محلی در شهرستان تالش به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون هماهنگی و عمرانی استاندار گیلان روز دوشنبه در آئین افتتاح همزمان هفت پروژه در بخش مرکزی تالش گفت: اقامتگاه بوم گردی لیسار، دبستان برکت مولوی و ۶ کیلومتر از آسفالت جاده اسالم به خلخال جزو پروژه های افتتاحی است و برای اجرای این هفت پروژه تجمیعی و طرح های دیگر که با حضور مسئولان محلی افتتاح می شود، ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

علی اکبر اوسط مقدم ادامه داد: پروژه اقامتگاه گردشگری در کنار قلعه لیسار با همت سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا شده و علاوه بر تاثیر در اقتصاد این بخش، در رونق روستاهای اطراف و خود شهرستان تالش نیز تاثیرگذار خواهد بود. 
وی گفت: مسیر اسالم به خلخال از مسیرهای پرتردد است و در فصل زمستان به دنبال انسداد مسیر پونل به خلخال، از محور اسالم به خلخال بیشتر استفاده می شود و آسفالت این جاده از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون هماهنگی و عمرانی  استانداری گیلان در خصوص مطالبات مردم تالش در زمینه آسفالت جاده های این شهرستان گفت: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر کل استان با آن مواجه است، نبود کیفیت آسفالت معابر درون و برون شهری است.

وی افزود: افزایش قیمت قیر در سال های اخیر از عوامل تاثیرگذار بوده و عامل دوم، کمبود مصالح است و این دو عامل دست به دست هم  داده اند و متاسفانه مشکل پایین بودن کیفیت آسفالت در شهرستان تالش نیز وجود دارد.

در نهمین روز از دهه فجر علاوه بر هفت پروژه یاد شده، با حضور مسئولان شهرستانی نیز ۶۲ پروژه عمرانی و خدماتی در بخش مرکزی با ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار و ۳۸ پروژه در بخش کرگانرود با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و بهره برداری شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.