ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی گیلان از کشف انواع کالای احتکار شده به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در گیلان خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی و احتکار اقلام اساسی و ضروری، اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی همه جانبه برای شناسایی و برخورد با محتکران کالا در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی گیلان قرار دارد.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس برای برقراری نظم و امنیت، از اجرای طرح سه روزه مبارزه با احتکار در سطح استان خبر داد و افزود: در این طرح بالغ بر ۱۲۰۰ دستگاه انواع لوازم خانگی، ۴۳ هزار و ۲۵۰ دستگاه لوازم برقی، ۴۰۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده، شش دستگاه خودرو، یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم گوشت، ۲۵ تن گندم، ۵۷۵۰ عدد ماسک، ۱۶ تن و ۶۸۰ کیلوگرم آرد، ۱۲ تن و ۳۸۰ کیلوگرم سیمان، ۳ تن و ۶۵۷ کیلوگرم روغن خوراکی، ۲۸۲۷ قلم دارو و ۳ تن مواد غذایی از قبیل شکر، ماکارونی، قند، رب، تن ماهی و حلواشکری احتکاری کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی گیلان گفت: در این رابطه ۲۳ محتکر دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند. کارشناسان ارزش تقریبی اقلام کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان بر برخورد قاطع و بدون اغماض پلیس با محتکران و مخلان نظام اقتصادی تاکید کرد و از شهروندان خواست، در صورت برخورد با هرگونه احتکار و قاچاق کالا، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام