آستارا – ایرنا – سه طرح کشاورزی، گردشگری و ورزشی به مناسبت دهه مبارک فجر طی آئینی با حضور استاندار گیلان و مقامات محلی در شهرستان آستارا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا استاندار گیلان روز دوشنبه در آئین افتتاح کارخانه جوجه کشی، هتل و استخر شنا در آستارا گفت: این طرح ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با حمایت دولت در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان اجرا و بخش زیادی از کارخانه جوجه کشی در فاصله هفته دولت تا دهه فجر امسال تکمیل شده است.

ارسلان زارع افزود: چندین طرح نیز در حوزه های صنعتی، گردشگری و خدماتی شهرستان آستارا در دست ساخت و تکمیل است و تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خوهد رسید.

فرماندار آستارا هم در جریان این افتتاح ها گفت: کارخانه جوجه کشی با ۲ هزار و ۹۵۰ متر مربع زیربنا و ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده و زمینه اشتغال ۲۶ نفر را فراهم آورده است و سالانه ۲۱ میلیون قطعه جوجه تولید خواهد کرد.

عباس صابر افزود: هتل سه ستاره پرشین به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع در چهار طبقه با افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث و زمینه اشتغال ۱۵ نفر در آن ایجاد شده و از استخر شنا، سونای خشک و تر، اتاق ماساژ، بوفه، دوش آب گرم و جکوزی برخوردار است.

وی در خصوص استخر شنا در دهستان ویرمونی نیز گفت: این پروژه با هزار و ۶۰۰ متر مربع زیربنا بزرگترین استخر شنای گیلان است و با ۱۷۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده و دارای استخر کودکان، حوضچه آب سرد، تونل مه، کافی شاپ، سالن بدنسازی و اتاق ماساژ است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.