ایسنا/گیلان فرماندار لنگرود گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف قطع چرخه انتقال ویروس در شهرستان لنگرود اجرا می‌شود.

رحیم حیدری در جلسه طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» که در فرمانداری لنگرود برگزار شد با اشاره به شهادت محسن فخری‌زاده، اظهار کرد: هر شهادتی یک تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه و مردم دارد، طبیعتا خون این شهید هم نه تنها پایمال نخواهد شد بلکه محسن فخری‌های دیگر را پرورش می‌دهد.

فرماندار لنگرود افزود: در زمان ابتدای شیوع کرونا وضعیت تامین اقلام دارویی و بهداشتی با چالش‌هایی مواجه بود و حتی استکبار جهانی به هلال احمر اجازه جذب کمک‌های انسان دوستانه را نمی‌داد، حساب‌های هلال احمر را بلوکه کرده بود؛ خوشبختانه به برکت انقلاب و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری این مشکلات را پشت سر نهادیم.

وی گفت: انتظار هست همه با هر توانی در راستای تامین سلامت مردم و همچنین همکاری با کادر درمان گام بردارند تا مردم ما کمتر آسیب ببینند تا از این بحران به سلامتی عبور کنیم، در این راستا هر بخش یا نهادی باید کمیته‌های جداگانه‌ای تشکیل دهند.

حیدری با اشاره به اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف قطع چرخه انتقال ویروس در شهرستان لنگرود اجرا می‌شود، ادامه داد: در این طرح تامین اقلام بهداشتی، دارویی و غذایی مشارکت همه جانبه تمام ادارات را میطلبد، باید به عنوان کار جهادی به اجرای این طرح نگاه کنیم تا همگان بتوانیم در فضای سالم تنفس کنیم. داروخانه‌های شهرستان از حیث تامین مواد بهداشتی و لوازم حفاظت شخصی به اجرای بهتر این طرح کمک کنند.

فرماندار لنگرود خاطرنشان کرد: طرح مواسات در این مرحله با رویکرد متفاوت اجرا می‌شود، پیش از این با هدف کمک به تامین معیشت خانوار نیازمند انجام می‌شد اکنون علاوه بر این، باید به خانوار مبتلا کمک شود تا آنان مجبور نباشند برای تامین نیازهای اولیه خود در اجتماع حضور یابند.

وی اضافه کرد: بعد از اجرای این طرح ظرف ماه‌های آینده باید با افتخار اعلام کنیم که دیگر مردم ما گرفتار این بیماری نیستند و با افتخار گزارش عملکرد ارائه دهیم.

انتهای پیام