ایسنا/گیلان طی مراسمی که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستارا برگزار شد، سرهنگ «هادی قاسمی» به عنوان سرپرست هنگ مرزی غربی‌ترین شهرستان استان گیلان معرفی شد.

سرهنگ علی ندرخانی، جانشین فرماندهی مرزبانی استان گیلان در این مراسم اظهار کرد: انقلاب سرآغاز تحولات بنیادین جهان اسلام و غیر اسلام است.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر یک فرصت برای بازخوانی دستاوردهای انقلاب است، افزود: یکی از اهداف راهبردی دشمن در جنگ نرم، ایجاد یاس و ناامیدی در کشور به خصوص در میان جوانان است.

ندرخانی، ولایتمداری را عامل بازدارندگی توطئه‌های دشمنان برشمرد و یادآور شد: امنیت میوه درخت پربرکت انقلاب اسلامی است که شهدا با خون خود ریشه‌های آن را آبیاری کرده‌اند.

جانشین فرماندهی مرزبانی استان گیلان با تاکید بر اینکه باید همواره پشتیبان ولایت فقیه باشیم، یادآور شد: از اول انقلاب در تحریم بودیم و همواره ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در عرصه‌های دفاعی حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم، تصریح کرد: ما در عرصه موشکی قدرت برتر جهان هستیم و قدرت خود را به دشمنان نشان داده‌ایم.

ندرخانی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اتحاد مسئولان در شهرستان آستارا خار چشم دشمنان است، افزود: تغییر و تحول در پست‌ها برای ارائه خدمات بیشتر و وسیع‌تر است.

مرزبانی آستارا مقتدر است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم حافظ‌نیا، امام جمعه آستارا در این مراسم خاطرنشان کرد: حساسیت مرز و مرزبانی بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه مرزبانان در مواجهه با دشمن با جان و دل می‌ایستند، ادامه داد: بصیرت، آگاهی و عدم توجه به دنیا از ویژگی‌های مرزبانان است.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه در کشور ما مرزبانان از علم و توانایی برخوردار هستند، افزود: اسیر دنیا نبودن از ویژگی‌های شاخص و بارز مرزبانان ایران اسلامی است.

امام جمعه آستارا با تاکید بر اینکه مرزهای کشور ما با مجاهدت این قشر امن است، تصریح کرد: ما شاهدار اقتدار مرزبانان در شهرستان آستارا هستیم.

وی اضافه کرد: همدلی و اتحاد سبب توسعه و عمران می‌شود و اتحاد مردم و مسئولان سبب شده است تا دشمنان مایوس و ناامید شوند.

شاهد پیشرفت ایران در حوزه‌های مختلف هستیم

عباس صابر، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا نیز در این جلسه با بیان اینکه دهه فجر، یادآورد رشادت‌ها و ایثارگری‌ها است، اظهار کرد: جانفشانی‌های مردم انقلابی در دوران پیش از انقلاب و پس از آن سبب شد تا امروز پیشرفت‌هایی را در حوزه‌های مختلف، سیاسی، اجتماعی، نظامی، ورزشی و سایر عرصه‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ولایتمداری، اقتدار و شجاعت، سه عامل اقتدار مرزبانی است، ادامه داد: هنوز هم دشمنان فکر آسیب‌زدن به میهن عزیز هستند و مرزبانان با رشادت‌های خود این آرزوی آنان را ناکام می‌گذارند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از زحمات پنج ساله سرهنگ «نوذر مرادی» فرمانده پیشین هنگ مرزی آستارا تجلیل به عمل آمد و سرهنگ «هادی قاسمی» به عنوان سرپرست این هنگ معرفی شد.

انتهای پیام