ایسنا/گیلان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و بارش ها به صورت برف در محور کوهستانی آستارا – اردبیل، نیروهای هلال احمر پایگاه صیادلر و راهدای بهارستان در آماده باش هستند.

علی اوسط اکبری مقدم، در جریان سفر یک روزه خود به بندر مرزی آستارا و بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان و پایگاه های هلال احمر صیادلر و راهدارخانه بهارستان جاده آستارا – حیران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جریان این سفر علاوه بر بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان، میزان آمادگی نیروهای راهداری و هلال احمر مستقر در جاده مواصلاتی غرب گیلان به استان اردبیل ارزیابی شد.

وی با بیان اینکه، در این روزها آغاز بارندگی ها به صورت برف در آخرین ماه پاییز و ورود به فصل زمستان را پیش رو داریم، ادامه داد: با توجه به کوهستانی بودن جاده آستارا – اردبیل، میزان آمادگی نیروها در این محور بررسی می شود.

وی با اشاره به اینکه در راهدارخانه بهارستان، ماشین آلات مورد نیاز ارائه خدمات در فصل سرما مستقر هستند، افزود: نیروهای راهداری در آماده باش کامل هستند.

اکبری مقدم در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بازدید از پایگاه جاده ای هلال احمر مستقر در این مسیر، خاطرنشان کرد: نیروهای مجرب این جمعیت نیز با تجهیزات کامل در پایگاه فوق مستقر هستند.

وی از انبار شدن میزان کافی ماسه و نمک در راهدارخانه بهارستان سخن گفت و تصریح کرد: با توجه  به پیش بینی بارش های گسترده در فصل زمستان نیز، همه امکانات بسیج شده اند تا هیچ مشکلی را در مناطق برف گیر نداشته باشیم.

وی با اشاره به بارش های مداوم برف در این محور از حیران تا ایست بازرسی قلعه در سال گذشته، یادآور شد: تلاش های خستگی ناپذیر نیروهای راهداری، مانع از بسته شدن این محور شد.

معاون استاندار گیلان در ادامه از آخرین وضعیت لایروبی بندر آستارا سخن گفت و توضیح داد: در این خصوص، امروز مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان گیلان نیز در فرمانداری آستارا حضور یافت و مشکلات مرتبط مطرح شد.

وی اضافه کرد: برای این منظور در چند روز آینده یک لایروب به این بندر اعزام می شود تا کشتی ها در هنگام ورود به اسکله، با مشکل مواجه نشوند و خدمات به شکل مطلوب ارائه شود.

انتهای پیام