آستارا – ایرنا – طی آئینی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، سرهنگ هادی قاسمی به عنوان سرپرست هنگ مرزی شهرستان آستارا معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا جانشین ستاد مرزبانی استان گیلان روز یکشنبه در آئین معارفه سرپرست هنگ مرزی در فرمانداری آستارا گفت: تلاش مرزبانان در امنیت مرزها بر کسی پوشیده نیست و خوشبختانه امنیت مطلوبی در مرزهای گیلان و آستارا حاکم است.

سرهنگ علی ندرخانی بیان کرد: دشمنان از اقتدار نیروهای مرزبانی هراس دارند و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در ۶ هزار کیلومتر مرز خشکی و ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی با کشورهای همسایه حضور مقتدرانه دارد.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای اطراف، مشکلات امنیتی وجود دارد اما با تلاش نیروهای مسلح و مردم، توطئه دشمنان برای ناامنی مرزهای ما خنثی شده و روند فعالیت مرزبانی رو به رشد است.

امام جمعه آستارا هم گفت: مرزنشینان مرزبانان واقعی کشور هستند و افتخار پاسداری از مرزها به مرزبانان و مرزنشینان تعلق گرفته است و پرسنل خدمتگزار انتظامی و مرزبانی در تأمین امنیت اجتماعی، مرزی، جاده‌ ای، مبارزه با جرائم و مفاسد اجتماعی، قاچاق و مواد مخدر تلاش می ‌کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: ماموران در حوزه مرزبانی، جان بر کف و شبانه روز در تلاش هستند تا با یک دیده بانی مناسب از ارزش ‌ها، اصول دینی و اعتقادی کشور اجازه فرصت طلبی به عوامل دشمن را ندهند.

فرماندار آستارا هم گفت: در تأمین امنیت مرزها با هدف جلوگیری از قاچاق، باید اقدامات پیشگیرانه در اولویت باشد و نقاط مرزی از حساسیت ویژه برخوردار هستند و باید با جان و دل از همه مناطق مرزی دفاع ‌کنیم.

عباس صابر افزود: امنیت، بستر ساز توسعه و عمران است و دولت و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران در موضوع حفظ و برقراری امنیت در همه مرزها جدیت کامل دارند.

در پایان این آئین سرهنگ هادی قاسمی به عنوان سرپرست هنگ مرزی آستارا معرفی و از زحمات پنج ساله سرهنگ نوذر مرادی در این مسئولیت قدردانی شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.