رشت – ایرنا – استاندار گیلان با اشاره برخورداری بیش از یک هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی استان در ایام دهه فجر از گاز گفت: در حال حاضر شاخص گازرسانی استان و جمعیت برخوردار از گاز اعم از شهری و روستایی به بیش از  ۹۸ درصد رسیده است.

ارسلان زارع روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های گازرسانی به ۲۳ روستای استان افزود: رفع محرومیت همواره از اهداف متعالی بنیانگذار فقید انقلاب بود و امروز در جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جای خرسندی است که شاخص هدف‌گذاری شده برای برخورداری روستاهای ما از نعمت گاز با اهتمام شرکت گاز استان و همکاری مردم محقق شده است.

وی تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید میزان شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان ۹۶ درصد و شهری نیز به بیش از ۹۹ درصد افزایش یافته است درحالی که متوسط کشوری برخوردار از گاز ۹۵ درصد است.
زارع با بیان اینکه در حال حاضر شاخص بهره‌مندی گیلان از گاز از مرز ۹۸ درصد عبور کرده است، افزود : اهتمام ما آن است روستاهایی که گازدار نیستند طبق برنامه زمانبندی شده به انجام برسند.
وی تسهیل در زندگی و افزایش شاخص رفاه اجتماعی را از مزیت های گازرسانی دانست و گفت : عدم استفاده از چوب درختان به ویژه  توسط روستانشینان و و نیز کاهش مصرف سوخت های فسیلی تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست و صیانت ازمنابع  طبیعی دارد که به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه گیلان مد نظر بوده و دولت یازدهم و دوازدهم سهم مهمی از این هدف ارزشمند دارد.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: استمرار این فعالیت دولت سبب فراهم شدن هرچه بیشتر رضایتمندی مردم و خداوند متعال می شود.
پروژه گازرسانی به ۲۳ روستای گیلان و ۲۹ واحد صنعتی گیلان امروز با حضور استاندار به بهره برداری رسید.