رشت-ایرنا _فرماندار ماسال گفت:  همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر۵۷ پروژه عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی در ماسال با اعتبار بیش از ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید. وحید پور حضرت با اشاره به بهره برداری همزمان از ۴ پروژه مخابراتی اظهار داشت: برای این پروژه های ارتقای تکنولوژی بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان اعتبار […]

رشت-ایرنا _فرماندار ماسال گفت:  همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر۵۷ پروژه عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی در ماسال با اعتبار بیش از ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

وحید پور حضرت با اشاره به بهره برداری همزمان از ۴ پروژه مخابراتی اظهار داشت: برای این پروژه های ارتقای تکنولوژی بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود:برای ارتقای تکنولوژی ۴G-۳G  باند ۱۸۰۰L  روستاهای وردم، چاله سرا  و  سینمای ماسال ۳میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان و برای احداث دکل مخابراتی در روستای گنذر ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
فرماندار ماسال به افتتاح همزمان ۴۶  طرح های اشتغالزایی برای مددجویان  بهزیستی اشاره و تصریح کرد: با صرف اعتباری بالغ بر ۳۷میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای ۴۶ نفر به طور مستقیم  و ۵۶ نفر به طور غیر مستقیم اشتغالزایی در قالب طرح‌های دامداری، خیاطی، پرورش ماهی، خرید دستگاه کشاورزی ایجاد شده است .
وی در ادامه تصریح کرد: سه پروژه شهرداری ماسال آسفالت و روکش معابر، روشنایی و جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

فرماندار ماسال  در ادامه با اشاره به آغاز احداث ساختمان نیروی انتظامی ماسال  افزود: چهار واحد مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی(ره) ماسال به صورت همزمان با اعتبار بالغ بر ۲۴۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
شهرستان ماسال با ۵۳ هزار نفر جمعیت و دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

بهره برداری از پنج پروژه عمرانی در رضوانشهر 

همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر و با حضور  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، ۵ پروژه عمرانی با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان در بخش پره سر رضوانشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا از رضوانشهر، علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در آیین بهره برداری از این پروژه ها  با قدردانی از اقدامات شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر پره سر که  در جهت توسعه و ارتقاء شهری به منظور رفاه حال شهروندان تلاش می کنند گفت: در ایام الله دهه مبارک فجر در استان گیلان بیش از یکهزار کیلومتر شبکه های فرسوده برق از مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده  و بیش از یکهزار کیلومتر نیز در دست اجرا  است.

 همچنین فرماندار رضوانشهر نیز گفت: امروز ۵ پروژه عمرانی و فرهنگی شامل نماد شهری  ۵۶ شهید بخش پره سر به همت شهرداری پره سر و در حوزه اصلاح و تامین شبکه برق شهرستان با اعتباری بالغ بر بیش از ۱۰ میلیارد تومان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

 محمود قاسمی افزود: در ایام دهه فجر امسال بیش از ۵۰ پروژه به ارزش ۴۵ میلیارد تومان در بخش های مختلف در سطح رضوانشهر و پره سر افتتاح شده است که  امیدوارم این خدمات دولت تدبیر و امید مبارک مردم شریف بخش پره سر و شهرستان رضوانشهر باشد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۴ پروژه با صرف اعتبار بیش از۶ میلیارد تومان در  املش افتتاح شد

فرماندار  املش روز شنبه در حاشیه افتتاحیه های هفتمین روز دهه  فجر در شهرستان املش گفت:یک واحد گلخانه در مقیاس کوچک زیر ۳۰۰ متر زیربنا با ۴۰ میلیون تومان اعتبار و ۲ پروژه آبخیز داری  و کنترل سیلاب در روستاهای کلان سرای بخش مرکزی املش و چاکرود از بخش رانکوه املش در مجموع با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار، با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

محمد رنجبر نیاول اظهار داشت: طی همین روز ،آیین افتتاح یک واحد کارخانه بسته بندی چای و دستگاه لیزر چای خشک ،در روستای کشکلایه از بخش مرکزی شهرستان املش با ۵ میلیارد تومان اعتبار با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان املش برگزار شد.

شهرستان املش با ۲ بخش مرکزی و رانکوه املش و با جمعیت ۴۴ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.

بهره برداری از پروژه های عمرانی در آستانه اشرفیه 

فرماندار آستانه اشرفیه گفت: اقدامات دولت تدبیر و امید از سال ۹۶ تاکنون در جهت توسعه مناطق شهری و روستایی این شهرستان چشمگیر و مطلوب بوده است.

حمید رضایی روز شنبه در حاشیه افتتاح و بهره برداری از طرحهای این شهرستان اظهار داشت: احداث بیش از ۴۰۰ کیلومتر شبکه گاز ، یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه آب شهری ، روستایی و فاظلاب ، اجرای بیش از ۲۷۰ کیلومتر آسفالت و روکش آسفالت ، احداث و اصلاح حدود ۹۵ کیلومتر شبکه برق فشار متوسط و ۶۰۸ دستگاه پست توزیع هوایی و ۳۲۰ کیلومتر کابل خود نگه دار از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در این منطقه است.

وی در ادامه افزود: اجرای طرح تجهیز و نوسازی در بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار  اراضی ، تحویل بیش از ۴ هزار جلد سند روستایی ، آماده سازی و تحویل ۷۶۳ واحد مسکن مهر از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید  در این شهرستان است ، ضمن اینکه در طول این مدت اقدامات ارزشمندی در جهت توسعه بخش های صنعتی ، گردشگری ، کشاورزی ، ورزشی در این منطقه صورت گرفته است.

به گفته رضایی ،هم اکنون کلیه روستاهای این شهرستان از نعمت گاز و آب شرب بهره مندند، و این شهرستان از نظر آب شرب و گاز خانگی جزو شهرستان های سبز به شمار می رود.

وی یاداور شد:  پروژه های بزرگ دیگری چون احداث پل کابلی ، چهار بانده کردن محور آستانه اشرفیه به بندرکیاشهر ، مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب شهری با پیشرفت فیزیکی بالا در این شهرستان در حال انجام است که امیدواریم  تا پایان عمر دولت به بهره برداری برسند.

وی به پروژه ها و طرح های قابل افتتاح این شهرستان در دهه مبارک فجر امسال نیز اشاره و تصریح کرد: به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، تعداد ۳۳ پروژه با اعتبار بیش از ۱۱۹ میلیارد تومان در بخش هایی چون کشاورزی ، صنعتی ، برق ، عمران شهری و روستایی ، ورزش در این منطقه افتتاح و به مرحله بهره برداری می رسد.

همچنین همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر ، نمایشگاه تایپو گرافی انقلاب ۵۷  در آستانه اشرفیه برپا شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استانه اشرفیه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این نمایشگاه تعداد ۳۱ تابلو تایپو گرافی در قالب ۳۰ در ۴۰ سانتیمتر در معرض دید علاقه مندان قرار داده شده افزود: افتخار به گذشته و امید به اینده موضوع این آثار ارائه شده است.

کمیل شریفی یادآور شد: همچنین به این مناسبت ، نمایشگاه عکسی با موضوع رخدادهای دوران پیروزی انقلاب اسلامی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شده است. در این نمایشگاه ۱۶ قطعه عکس سیاه و سفید با موضوع انقلاب اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.