ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه طی حدود هشت ساعت در روز گذشته ۲۷ فقره حریق در شهرستان های مختلف گیلان به وقوع پیوست، گفت: ساعت یک بامداد امروز کلیه حریق ها اطفا شده است و در حال حاضر آتش سوزی نداریم.

سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وزش باد گرم شدید در سطح استان گیلان، اظهار کرد: از عصر روز گذشته تا ساعت ۲۳:۳۰ با وقوع حریق در عرصه های جنگلی آستان مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه طی حدود هشت ساعت ۲۷ فقره حریق در شهرستان های مختلف گیلان به وقوع پیوست، افزود: این تعداد حریق در مدت کوتاه نشان دهنده وزش باد شدید و افزایش دما بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، شهرستان های فومن، سیاهکل، آستانه اشرفیه، لاهیجان، رشت، تالش، شفت، رودبار و رضوانشهر را درگیر حریق دانست و خاطرنشان کرد: بیشترین فقره آتش سوزی مربوط به شهرستان رودبار است؛ البته همه این آتش سوزی ها به صورت لکه ای و زیر هکتار است.

وی مجموع حریق های به وقوع پیوسته در سطح جنگل های استان را ۲۲ هکتار دانست و گفت: ساعت یک بامداد امروز کلیه حریق ها اطفا شده است و در حال حاضر آتش سوزی نداریم.

قربانی لرد، با اشاره به آمادگی صد درصدی کلیه پرسنل ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها، یادآور شد: نیروهای حفاظتی و امدادی و آتش نشان در سطح عرصه ها حضور داشتند و اجازه ندادند به درختان آسیب برسد و حریق را در سطح مهار کردند.

انتهای پیام