رشت _ ایرنا_ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش شهرستان های با وضعیت نارنجی از نظر شیوع کرونا در استان خبر داد.

دکتر مسعود نوروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رشت، رودبار، آستانه اشرفیه و بندرانزلی به شهرستان های با وضعیت نارنجی استان گیلان افزوده شده است.

وی بیان داشت: هم اکنون به جز شهرستان های یاد شده که طی روزهای اخیر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند،  رودسر، لاهیجان و صومعه سرا نیز در وضعیت نارنجی هستند.

وی خاطر نشان کرد: در این میان شهرستان های املش و شفت در وضعیت آبی  قرار دارد و بقیه شهرستان ها زرد هستند.

وی مهمترین علت بازگشت شهرستان ها به وضعیت نارنجی در استان گیلان را کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: هر زمان که ترددها افزایش یابد و دورهمی ها و مهمانی ها برقرار شود، شاهد افزایش شیوع این ویروس و آمار مبتلایان هستیم.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به مردم توصیه کرد :در رعایت توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا سهل انگاری نکنند و ضمن پرهیز از حضور در محل های تجمع و دورهمی های خانوادگی و غیره حتما بهنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کرده و نکات بهداشتی را با حساسیت رعایت کنند.

هم اکنون ۴۵۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت و درمان؛ تاکنون یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۸۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و  تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۳۳۶ نفر رسیده است.

 یک میلیون و ۲۴۱ هزار و ۳۲۰ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند،  ۳۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.