رشت – ایرنا – رئیس جمعیت هلال احمر رضوانشهر گفت: تیم های امداد و نجات هلال احمر این شهرستان ۲ کوهنورد گمشده در ارتفاعات و مناطق جنگلی پیدا کرده و نجات دادند.

 صادق علیزاده جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی شب گذشته و با تماس مرکز کنترل عملیات استان تیم جستجو و نجات کوهستان رضوانشهر به منطقه ییلاقی این شهرستان واقع در ارتفاعات دیه گاه، کوعه دوله بالاتر از شاله راه اعزام شدند.

 وی بیان کرد: ۲ نفر از اهالی ماسال که برای ماجرا جویی به مناطق جنگلی رفته بودند از مسیر اصلی خارج و بدلیل یخبندان و تاریکی مطلق قادر به بازگشت مجدد به مسیر اصلی نشده که با سامانه ندای امداد ۱۱۲ تماس می گیرند.

 علیزاده افزود: پس تماس مرکز فوریت ها با هلال احمر رضوانشهر بلافاصله تیم عملیاتی هلال احمر شهرستان حوالی ساعت ۱۹ شب گذشته شروع به جستجو کرد و پس از چندین ساعت تلاش و دستیابی به نقطه ای که مصدومان حضور داشتند پس از ۱۲ ساعت جستجو، ۲ کوهنورد گمشده را پیدا کردند و به منطقه امن رساندند.

 رئیس جمعیت هلال احمر رضوانشهر گفت: در این عملیات ۶ نفر از کارگروه جستجو و نجات کوهستان این شهرستان حضور فعال داشتندو تلاش آنها شایسته قدردانی است.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.