ایسنا/گیلان رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه کمبود قاضی در استان داریم و در این حوزه با چالش روبرو هستیم، گفت: ۴۰درصد کمبود قاضی در گیلان داریم.

حمزه خلیلی امروز دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضائی استان با آیت الله رئیسی که در دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: یک میلیون و ۴۸۰هزار هکتار مساحت کل استان است که از این میزان ۲۴۳هزار هکتار مرتع، ۵۶۴هزار هکتار جنگل، ۲۱۷هزار دشت،۲۲۸هزار هکتار شالیزار و ۱۱۹هزار هکتار باغ و مابقی مسکونی است و در واقع یک قطب کشاورزی در کشور بشمار می آید.

وی با بیان اینکه سالانه ۲۵میلیون نفر به گیلان سفر می کنند که اگر خوب استفاده شود رشد اقتصادی داریم گفت: اما از انجایی که زیرساخت های مناسبی نداریم این میزان گردشگر تهدید برای استان است و بیشترین اسیب مربوط به محیط زیست است.

رییس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه کمبود قاضی در استان داریم و در این حوزه با چالش روبرو هستیم، گفت: ۴۰درصد کمبود قاضی در گیلان داریم.

خلیلی رسیدگی نظام مند و عادلانه به پرونده ها، ساماندهی جمعیت زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، تکریم ارباب رجوع، حمایت از سرمایه گذاری و تولید را از رسالت های دستگاه قضایی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: تعداد پرونده های ورودی و خروجی نشان از عملکرد مثبت دستگاه قضایی استان طی شش ماه دوم سال دارد که تعداد پرونده ها ۹۹هزار و ۱۸فقره پرونده به ۸۹هزار و ۱۲٠ فقره پرونده رسیده است.

خلیلی از مختومه شدن ۸۹درصدی پرونده ها معوقه خبر داد گفت: پیاده سازی نظام قضایی اسلامی را در استان پیگیر هستیم.

رییس کل دادگستری استان گیلان از پیگیری ها برای تسریع در روند شرکت الکتریک خبر داد و گفت: برای تسریع در این موضوع بازپرس ویژه انتخاب کردیم تا هرچه سریعتر مشکل این واحد تولیدی تسریع شود.

وی برداشت غیرقانوی شن و ماسه از بستر رودخانه ها را عامل اصلی در تخریب پل و راه های ارتباطی دانست و خاطرنشان کرد: برداشت غیرقانونی ثروت ملی عامل تخریب و خرابی ها خواهد بود.

انتهای پیام