ایسنا/گیلان رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: بروکراسی اداری در صدور سند مالکیت دغدغه اصلی مردم و نمایندگان است.

رسول فرخی در جلسه شورای اداری گیلان که با حضور رئیس قوه قضائیه در اداره کل دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: گیلان مهد پرورش عالمان وبزرگانی چون آیت الله بهجت فومنی است.

وی با اشاره به تلاش دستگاه قضا برای برخورد با فساد در هر سطحی در کشور تصریح کرد: به فرموده رئیس دستگاه قضا برای تحقق عدالت اجتماعی هیچ منطقه ممنوعه ای برای مبارزه با فساد وجود ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ادامه داد: سرزمین گیلان با توجه به مزیت‌ و ظرفیت‌های فراوان برای گردشگران جای مناسبی بوده ولی همین مزیت باعث ایجاد محدودیت‌هایی در گیلان شده است.

رئیس مجمع نماینگان گیلان با گله‌مندی از مصوبه اوایل انقلاب در خصوص عدم نیاز گیلان به صنعت افزود: در دهه اول گیلان مصوبه ای تصویب شد که گیلان نیاز به صنعت ندارد و از این طریق اکثر کارخانه‌های استان نابود و بعد از لغو این مصوبه شهرک‌های صنعتی در گیلان تشکیل و به دلیل مشکلات بانکی به خرابه ماشین آلات تبدیل و بسیاری از سرمایه‌گذاران گیلان را ترک کردند.

فرخی تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و بروکراسی های اداری در صدور سند مالکیت را دغدغه مردم و مجمع نمایندگان گیلان عنوان کرد و گفت: کشاورز برای ساخت یک واحد منزل در زمین کشاورزی خود مجوز ندارد و این‌امر سبب می‌شود اراضی کشاورزی خود را با پایین‌ترین قیمت به گردشگران فروخته و این امر منجر به تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی می‌شود.

انتهای پیام