رشت – ایرنا- رئیس سازمان کل بازرسی کشور گفت: افزایش بهره وری نیاز کشور و کمک به تحقق آن از وظایف مهم همه مسئولان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشان روز پنجشنبه در سفر به استان گیلان در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی در رشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در این سفرها جزء اولویت کاری سازمان بازرسی قرار دارد، بازدید از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال به ویژه واحدهای دارای مشکلات است که طی بازدید ها بررسی و پی گیری های لازم انجام می شود.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از کارخانه تولید پارچه ایران پوپلین خاطر نشان کرد: مایه تاسف است که بخش قابل توجهی از تجهیزات این کارخانه و تولید آن تعطیل است، در حالیکه ظرفیت سرمایه گذاری عظیم و تجهیزات خوبی نصب شده اما زیر سرمایه در گردش دارد که قرار شد پی گیری های لازم در این باره انجام شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور متذکر شد: در صورت رفع مشکل در ایران پوپلین ، این کارخانه می تواند ۷۵ تا ۸۰ درصد تولید را افزایش دهد و با این کار افزایش بهره وری بعنوان نیاز امروز کشور  را خواهیم داشت ضمن اینکه تعداد کارگر بیشتری مشغول به کار   می شود.

وی در ادامه سخنانش در جمع خبرنگاران به بازدید از کارخانه پارس خزر  تولیدکننده  محصولات برقی خانگی اشاره و تصریح کرد: این واحد مشکلات تولید ندارد، واحد صنعتی بسیار فعال و سود ده است اما مشکلاتی در فرآیند تخصیص ارز دارد، ثبت سفارش می شود اما فرآیند طولانی برای تخصص ارز وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشان بیان داشت: با توجه به اینکه مجموعه کارخانه پارس خزر باید بخش کمی از مواد اولیه تولیدات شان را از خارج وارد کنند، مشکل نقدینگی هم دارند، بنابراین اگر فرآیند تخصیص ارز کارخانه پارس خزر تسهیل شود تولید افزایش و قیمت نهایی محصول کاهش می یابد ضمن اینکه اشتغالزایی بیشتری را نیز می تواند ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین درویشان از ۲ واحد تولیدی کارخانه ایران پوپلین در رشت و مجموعه کارخانه پارس خزر در شهر صنعتی رشت بازدید کرد.

کارخانه ایران پوپلین دارای حدود ٢٧٠ نیرو است که در آن انواع ملحفه و پارچه تولید می شود  و از چند ماه گذشته نیز تولید حریر در این کارخانه آغاز شده است.

در کارخانه پارس خزر نیز انواع لوازم برقی خانگی از جمله چرخ گوشت، جاروبرقی. پنکه ، آبمیوه گیری، ماشین لباسشویی، پلوپز، بخاری و تخم مرغ پز تولید می شود و با هفت شرکت دارای بیش از دو هزار و ۵۰۰ نیرو است.