رشت _ ایرنا_ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون بر اساس آخرین آمارها در بحث آمار ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ در استان به روند ثابتی رسیده ایم.

دکتر مسعود نوروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ٧٣ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری شده اند که در قیاس با چند روز گذشته نشانگر رسیدن به روند ثابت در ابتلا و بستری بیماران کرونا است.  

وی اظهار داشت: اگر پروتکل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بیش از پیش و به خوبی و دقت رعایت شود ما شاهد کاهش آمار ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ خواهیم بود.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: هنوز برخی پروتکل های بهداشتی را آنطور که باید رعایت نمی کنند که ضروری است همگان اهتمام جدی به مراعات دستورالعمل های پیشگیرانه و ماندن در خانه داشته باشند.

وی بیان داشت: اگر مردم پروتکل ها و محدودیت ها را به درستی رعایت کنند در ماه ها و روزهای آینده به سمت کاهش بسیار محسوس بیماری خواهیم رفت.

نوروزی اظهار داشت: همچنان زدن ماسک، فاصله اجتماعی، شستن دست ها و خودداری از ترددهای غیرضروری و دورهمی ها باید با حساسیت زیادی جدی گرفته شود.

بر اساس آخرین آمار ۴۵۰ بیمار کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.