رئیس دستگاه قضا از تسریع در روند رسیدگی به واحدهای تولیدی استان گیلان خبر داد و گفت: به سرعت به پرونده‌های ایران الکتریک، کارخانه پوشش و… رسیدگی و گزارش آن به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و همه باید این اصل را بدانیم که هیچ چیزی را نباید مانع بدانیم.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا (س) اظهارکرد: از کادر درمان برای مجاهدت در مقابله با بیماری کرونا تقدیر و تشکر داریم.

وی با بیان اینکه دهه فجر یوم الله انقلاب اسلامی است و ۲۲بهمن نیز جلوه قدرت الهی است گفت: دست قدرت الهی و اراده مردم بر ستمگران فایق آمد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه امام خمینی به دنبال تحول گرایی و ایجاد استقلال در کشور بود افزود: پیوند بین جمهوریت و اسلامیت با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد.

وی با بیان اینکه هیچگاه نباید درجا بزنیم و عقب بنشینیم بلکه باید همواره پویایی بر کارها داشته باشیم گفت: همواره باید با تکیه بر حرکت های انقلابی و مجاهدانه موانع را از بین ببریم.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه دشمن بدنبال این است تا فرصت ها را بگیرد و تهدید را بر ما غلبه کند گفت: انتظار این است با کار مجاهدانه وارد عرصه عمل شویم.

وی گفت: در حوزه هسته ای تهدیدات بیشتر از حوزه اقتصادی بود اما توانستیم به پیشرفت های بالایی برسیم و در عرصه نظامی هم با تکیه بر توان داخل توانستیم به اقتدار برسیم.

رئیسی با بیان گیلان دارای نعمت های بسیار است که باید حفظ شود، گفت: ایت الله بهجت سرمایه جهان اسلام است.
وی ذخایز مادی در این استان را نیروی انسانی کارامد و جوان خواند و گفت: باید از ظرفیت و پتانسیل های جوانان در راستای توسعه استان استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران در این استان باید در راستای رفع مشکلات مردم بهره وری را بالا ببرند گفت: باید در راستای رفع موانع تولید تلاش شود و از جنگل به عنوان سرمایه ملی حفاظت و حراست شود تا هرکسی دست اندازی به طبیعت نشود.

رئیس دستگاه قضایی با تاکید بر اینکه از خصوصی سازی حمایت میکنیم و دولت باید از تصدی گری دست بردارد تاکید کرد: این خصوصی سازی باید در راستای توسعه و پیشرفت باشد نه به معنای فاجعه افرینی و اتش زدن به مال مردم.

وی با بیان اینکه با همت همگان باید کارخانه های پوشش و واحدهای نیمه فعال استان به واحد تولید برگردد افزود: وضعیت کارخانه پوشش که از سال۸۳ با برف تخریب شد و احیا نشد،  مسیله فرسودگی ناشی از برف نیست بلکه سو استفاده از برف و مسئله ویرانگری است و افراد متخلف باید تعقیب و مجازات شوند.

وی با تاکید بر اجرای عدالت در جامعه اضافه کرد: اجرای عدالت جوان را صیانت می بخشد و عملکرد عادلانه باعث صیانت بخشی به جوانان خواهد شد.

رئیسی پسماند را تهدیدی برای رودخانه ها ومحیط زیست و همچنین سلامتی مردم استان برشمرد و ادامه داد: باید با استفاده از ظرفیت های استانی برای رفع مشکلات محیط زیست اقدام شود.

وی با اشاره به وضعیت اسفبار شرکت رشت الکتریک افزود: این کارخانه که در قلب رشت واقع است می توانست به عنوان نگین انگشتری باشد اما به تلی از خاک در آمده است.

رئیس دستگاه قضایی از تسریع در روند رسیدگی به واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: به سرعت به پرونده های ایران الکتریک، کارخانه پوشش و… رسیدگی و گزارش آن به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و همه باید این اصل را بدانیم که هیچ مانعی را نباید مانع بدانیم.

وی با بیان اینکه با سازمان متخلف شدیدتر از فرد متخلف برخورد می شود گفت: سازمان باید قانونمند باشند و بی عدالتی را ضد ارزش بدانند.

رئیسی ادامه داد: ساختار اصل ۴۴ اشکالاتی دارد که این اشکالات رفتاری بدلیل مشکلات ساختاری ایجاد شده ومشکل باید آن را برطرف کند.

رئیس دستگاه قضایی منابع طبیعی در گیلان را از ذخایر ملی دانست که باید با تمام وجود برای حفظ آن تلاش کرد و گفت: در این مسیر تعارفی با کسی که به ذخایر ملی تعرض کنند نداریم.

وی مسئله تولید را یکی از اصلی ترین مسایل کشور خواند و گفت: اجازه نخواهیم داد تا کارخانه ای تعطیل شود زیرا تولید هر کارخانه تولید قدرت درکشور است و باید تولید در کشور افزایش یابد.

وی با اشاره به انتخاب شعار سال از سوی رهبری خاطرنشان کرد: انتخاب شعار سال با عنوان جهش تولید نشان از درایت و تیزبینی رهبر فرزانه انقلاب دارد زیرا دشمن تولید را هدف قرار داده تا مانع توسعه و پیشرفت در کشور شود. 

انتهای پیام