آستارا – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش از آغاز فعالیت ۱۰ تیم بهداشتی و درمانی برای ترویج رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا و برخورد با افراد بی توجه به سلامت عمومی خبر داد.

دکتر بختیار حیدرنیا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از امروز ۱۰ تیم بازرسی، آموزش و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده صحیح خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان از ماسک، بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی در ادارات ، بانک ها ، پایانه ها ، دفاتر پیشخوان دولت و اماکن شلوغ فعالیت خود را آغاز کردند.

وی افزود: عوامل اجرایی این طرح از کارکنان دستگاه های اجرایی نظیر بهداشت و درمان، هلال احمر و بسیج هستند و fh ترویج موازین بهداشتی در شهرستان از شمار مبتلایان و فوتی ها کاسته خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش با دعوت از مردم و اصناف برای رعایت مسائل بهداشتی گفت: با افراد، اصناف، ادارات و ارگان هایی که خود را ملزم به اجرای پروتکل های بهداشتی ندانند و کوتاهی کنند، برخورد قاطعانه صورت خواهد گرفت.

شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات مالی و جانی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راهکار پیشگیری از آن است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.