آستارا – ایرنا – شناسایی خانه به خانه و محله محور مبتلایان کرونا در قالب طرح سردار سلیمانی به منظور ارجاع بیماران به مراکز درمانی، با مشارکت دستگاه‌های مختلف اداری و بسیج در آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز شنبه در حین اجرای طرح غربالگری بیماران در مرکز شهر آستارا گفت: در این طرح، غربالگری خانه به خانه در اولویت قرار دارد و ۹۰ تیم بسیج، ۵۰ تیم شبکه بهداشت، ۱۱ تیم هلال احمر و ۲ تیم تخصصی بسیج پزشکان تا اواخر آذرماه همکاری می کنند.

سرهنگ بهزاد قنبری بیان کرد: آموزش های لازم به اعضای تیم ها در رابطه با تب سنجی خانواده ها در دو روز گذشته ارائه شد و در صورت حضور نداشتن خانواده ها در خانه ها، تیم های غربالگری مجددا به منازل مراجعه خواهند کرد.

فرماندار شهرستان آستارا هم گفت: مراقبت، حمایت و نظارت سه رکن اساسی طرح شهید قاسم سلیمانی است و آموزش مراقبت در منزل، اطلاع رسانی، بیماریابی، توزیع بسته های معیشتی، تامین بخشی از تجهیزات حفاظتی از بخش های مهم این طرح است.

عباس صابر افزود: همه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری در طرح شهید سلیمانی هستند و ارجاع بیماران قرنطینه خانگی به نقاهتگاه در صورت نیاز پیش بینی شده است و در صورت نیاز بیمار به بستری به بیمارستان اعزام خواهد شد.

وی ادامه داد: با انجام این فعالیت ها شاهد بهبود اوضاع از لحاظ ابتلا، بستری و فوتی کرونا در شهرستان خواهیم بود و همکاری مردم برای کم کردن آسیب های ناشی از این بیماری ضروری است.

 شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.