رشت- ایرنا – همزمان با سالروز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، ۱۴ طرح اشتغالزایی و یک مدرسه در رضوانشهر، با حضور جمعی از مردم و مسئولان مورد بهره برداری قرار گرفت.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار رضوانشهر در آئین بهره برداری از این طرح ها با قدر دانی از خدمات ارزنده کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای توانمند سازی خانواده ها گفت: اجرای برنامه توانمند سازی نه تنها به اشتغال، افزایش سطح درآمد و کاهش وابستگی خانوار منتهی می شود بلکه توانایی آنها در حوزه های مختلف را نیز به دنبال دارد.

 محمود قاسمی با تبریک دهه فجر و ولادت دخت مکرم نبی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد حضرت امام خمینی (ره) به تمامی مادران و بانوان سرافراز ایران، به ویژه بانوان و مادارن گرامی این شهرستان، افزود: اجرای طرحهای خودکفایی و اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) می تواند راهگشای مشکلات اشتغالزایی مددجویان باشد.

 وی در ادامه از مشارکت های خیرین با کمیته امداد شهرستان به منظور فقر زدایی و همچنین همراهی و تعامل بانک های عامل بویژه بانک ملی رضوانشهر در جهت پرداخت تسهلات بانکی به مددجویان به منظور اشتغال پایدار تجلیل بعمل آورد.

 همچنین، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) رضوانشهر نیز ضمن تشکر از حمایت های فرماندار، امام جمعه و دیگر مسئولان شهرستان، با ارائه گزارشی در خصوص خدمات امداد گفت: در سال جاری ۱۰۰ درصد سهمیه های اشتغالزایی با فرصت شغلی ۱۹۰ نفر تحقق یافته است.

 محمد صفری افزود: ۱۴ طرح اشتغال با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان از منابع بانکی و امدادی در زمینه های دامپروری، تولیدی های خرد، خدماتی، ادوات کشاورزی و غیره به صورت متمرکز در روستای سکام رضوانشهر مورد بهره برداری قرار گرفت که برای ۳۰ نفر اشتغال مستقیم و برای ۱۹۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

همچنین بهره برداری از مدرسه ۹ کلاسه طرح بنیاد برکت در رضوانشهر از دیگر پروژه های مورد افتتاح در این این روز بود .

 فرماندار رضوانشهر در آیین بهره برداری از این طرح آموزشی ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر، به پروژه های آموزشی در حال ساخت شهرستان اشاره کرد و خواستار تسریع در اجرای این پروژه های آموزشی و همچنین تجهیز مدارس این شهرستان توسط اداره کل نوسازی مدارس گیلان شد.

 محمود قاسمی گفت: برای بهره برداری از این طرح آموزشی به متراژ ۹۲۳ متر مربع در دوطبقه حدود ۲۳ میلیارد ریال در قالب طرح بنیاد برکت هزینه شده است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.