ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ۲۰ طرح مدیریت بحران آستارا اختصاص یافت.

امیر مرادی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران آستارا که در شهرداری این شهر مرزی و بندری برگزار شد، اظهار کرد: یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۲۲۰ طرح مدیریت بحران در استان گیلان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه از مجموع این اعتبار ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ۲۰ طرح مدیریت بحران شهرستان مرزی بندر آستارا اختصاص یافته است، ادامه داد: بیشتر طرح های مدیریت بحران در غرب استان گیلان مصوب شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید تمامی فرمانداران، شهرداران و دستگاه های مرتبط از آمادگی لازم برخوردار باشند، افزود: باید بتوانیم در سایه همکاری و همدلی مشکلات احتمالی در حوزه بحران را پشت سر بگذاریم تا بر مشکلات فائق آییم.

مرادی با اشاره به اینکه خودروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای تا پایان فصل زمستان در آماده باش قرار دارند، خاطر نشان کرد: تقویت تجهیزات و امکانات مدیریت بحران در شهرستان های استان در دستور کار قرار دارد.

خودروهای راهداری آستارا جوابگوی مدیریت بحران نیست

عباس صابر، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا هم در این جلسه تصریح کرد: متاسفانه با افزایش بارش‌ها شاهد جاری شدن آب‌های سطحی در خیابان‌ها و معابر شهرهای آستارا و لوندویل می‌باشیم.

وی با ببان اینکه برای هدایت این آب‌ها باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد، افزود: خودروهای سنگین راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آستارا جوابگوی حوزه مدیریت بحران نیست. نیروهای راهداری این شهرستان علاوه‌بر راه‌های آستارا، نگهداری ۸۰ درصد از راه‌های اصلی تالش را بر عهده دارند.

صابر خاطرنشان کرد: با آغاز فصل کشاورزی برای تامین آب زراعی با مشکل مواجه می‌شویم و لایروبی آب‌بندان‌ها و نیز اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل سد لاستیکی شهرستان نیز از الزامات است.

وی در پایان با اشاره به اینکه بحران فقط شامل بارندگی‌ها، حوادث غیرمترقبه و سایر موارد نمی‌شود، اضافه کرد: باید برای مقابله با هرگونه حادثه طبیعی و غیرطبیعی آمادگی کامل داشته باشیم.

انتهای پیام