رشت-ایرنا- بخشدار بخش بندرکیاشهر گفت: همزمان با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، تعداد ۲۲ طرح و پروژه عمرانی ، خدماتی ، ورزشی و عام المنفعه به صورت همزمان در روستاهای این بخش افتتاح و به بهره برداری رسید.

حجت حاجی پور  روز چهارشنبه  در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ها بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال هزینه شده افزود: این پروژه ها در بخش های عمران شهری ، آب روستایی ، برق ، آسفالت راه روستایی، بازسازی پل روستای لب دریا ، احداث باشگاه ورزشی به بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح یک  باشگاه ورزشی در بندرکیاشهر اظهار داشت : با راه اندازی این باشگاه ورزشی متعلق به بخش خصوصی برای  ۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.

حاجی پور در ادامه ضمن گرامیداشت دهه فجر خاطر نشان کرد: با هدف باشکوه برگزار شدن آیین های بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، ستادهای دهه مبارک فجر توسط دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاهای این منطقه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه با تلاش ستادهای بزرگداشت دهه فجر ، بستر برگزاری برنامه های این ایام در روستاهای منطقه فراهم شده افزود: تلاش می شود تا در دهه مبارک فجر ، دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران به شکل مطلوب به عموم مردم منطقه انعکاس داده شود.

به گفته حاجی پور بخش بندرکیاشهر با داشتن حدود ۳۴ هزار نفر جمعیت روستایی و شهری دارای ۳۲ روستاست که از این تعداد ۲۶ روستا دارای دهیاری اند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.