ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: وحدت رویه در اعمال مسائل فرهنگی در دانشگاه حائز اهمیت است.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست روسای دانشگاه های استان پیرامون مسائل کلان فرهنگی اظهار کرد: وحدت رویه در اعمال مسائل فرهنگی در دانشگاه حائز اهمیت است.

وی، نگاه روسای دانشگاه ها در امور فرهنگی را مهم و اثرگذار عنوان کرد و افزود: غالب دانشجویان ما مسلمان هستند و دوست دارند پایبند به مبانی دینی باشند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خانه و خانواده بهتر می تواند فرزند را رصد و هدایت کند، تصریح کرد: تربیت در مدرسه به ویژه از مهد کودک و پیش دبستانی بسیار مهم است.

آیت الله فلاحتی، دانشگاه را محل تربیت دانشجو و قشر جوان براساس معنویات خواند و بیان کرد: بیان نگاه متولیان دانشگاه ها در امور فرهنگی در سطح کلان اثرگذار است.

وی به فعالیت ۲۰۰۰ سایت علیه شیعه اشاره کرد و گفت: شبکه های مجازی دشمن در مسیر اسلام هراسی فعالیت می کنند و در این راستا ابتذال فرهنگی برنامه دشمن برای نفوذ در جوامع اسلامی محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، فضای مجازی را یکی از راهکارهای برای ترویج دین ذکر کرد و یادآور شد: شبکه های مجازی کم هزینه ترین و گسترده ترین مسیر و عامل برای عرضه معارف منطقی دین است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خانواده اساس و اصول تربیت است، خاطرنشان کرد: امروز در روانشناسی اجتماعی، خانه زیربنا محسوب می شود و این امر در تعالیم دین نیز آمده است.

وی، خانواده را زیربنای جامعه سالم عنوان کرد و افزود: با همراهی مردم می توانیم پیشبرد اهداف اسلامی را در جامعه داشته باشیم.

انتهای پیام