ایسنا/گیلان معاون فنی علوم پزشکی گیلان، استان گیلان را سالمندترین استان کشور دانست و افزود: گیلان بیش از ۳۰۰ هزار سالمند دارد و در حال حاضرهفت هزار سالمند را غربالگری کرونایی کردیم که معادل دو درصد است.

دکتر مسعود نوروزی نوروزی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز مرحله دوم طرح غربالگری شهید سلیمانی در استان گیلان، اظهار کرد: این طرح با اولویت غربالگری سالمندان اجرایی شده است.

وی استان گیلان را سالمندترین استان کشور دانست و افزود: گیلان بیش از ۳۰۰ هزار سالمند دارد و در حال حاضر ۷۰۰۰ سالمند را غربالگری کرونایی کردیم که معادل دو درصد است.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی ۵۳ سالمند مشکوک به کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: از همه این افراد تست کرونا گرفته شد و ۳۵ نفر مثبت شدند، اما خوشبختانه بیماری خفیف بوده و اقدامات حمایتی و قرنطینه ای برای آنان انجام شد.

نوروزی، با بیان اینکه غربالگری سالمندان تا پایان بهمن به اتمام می رسد، عنوان کرد: سالمندان به واسطه سن بالا در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

معاون فنی علوم پزشکی گیلان، ادامه داد: متاسفانه سالمندان عمدتا دارای بیماری های زمینه ای هستند و خطر ابتلا در آنان بالاست و در صورت مبتلا شدن به کرونا این بیماری را با شدت بیشتری تجربه می کنند و خطر مرگ و میر بالایی دارند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: طی شبانه روز گذشته ۸۳ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم و ۱۰۰ نفر از بیماران در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

انتهای پیام