رشت- ایرنا- همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر ۱۰ پروژه  گردشگری، مسکن محرومین وعمرانی در این شهرستان با اعتبار بالغ بر ۳۱۰میلیارد ریال  به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ماسال در آئین بهره برداری از  این پروژه ها با اشاره به اینکه  ساخت اماکن اقامتی و هتل در توسعه گردشگری نقش دارد، افزود:  در این راستا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی امروز  ۶ پروژه به صورت همزمان با اعتباری بالغ بر ۲۸۵میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۰نفربه طور مستقیم  بهره برداری شد.
وحید پور حضرت با اشاره به اینکه ظرفیت خوبی در زمینه گردشگری و و ورود سرمایه گذاران در این شهرستان وجود دارد، گفت : سرمایه گذاران این پروژه ها  که شامل بوم‌گردی، هتل ومهمان‌پذیر،   واحد پذیرایی و اقامتی است، افزون  بر ۴۰میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
 فرماندار ماسال در ادامه افزود: برای افتتاح پروژه های شهرداری شاندرمن که شامل  سنگ فرش، مبلمان شهری، روشنایی و آب نمای خیابان انقلاب شهر شاندرمن اعتباری افزون  بر هشت میلیارد ریال هزینه شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: در راستای شعار محوری سال جهش تولید، ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال، یک واحد بسته بندی مواد غذایی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و اشتغال ۸نفربه صورت مستقیم  در شهرک صنعتی ماسال به بهره برداری رسید.
پور حضرت در ادامه از افتتاح همزمان ۲ واحد مسکن محرومین بهزیستی در این شهرستان خبرداد وافزود: امروز همزمان با چهار شهرستان دیگر این  واحد ها ی مددجویی محرومین  درمجمع با اعتبار ۱۶۰میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید .
شهرستان ماسال با ۵۳هزارنفر جمعیت و دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است