رشت _ ایرنا _ فرماندار صومعه سرا از اجرای طرح مراقبت خانه به خانه کرونا به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار"هر خانه یک پایگاه سلامت" با همکاری ١۵٠ گروه سه نفره با مشارکت سپاه بسیج و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد.

سید جلال سید محمدی روز یکشنبه در مصاحبهه با ایرنا اظهار داشت: در طرح مراقبتی خانه به خانه برای مدیریت و کنترل  اپیدمی ویروس کرونا سه موضوع مراقبت، حمایت و نظارت در دستور کار قرار دارد.

وی  اضافه کرد:  شناسایی و بیماریابی، جداسازی و رهگیری بیماران، تقویت فرآیند درمان و کاهش اپیدمی بیماری کووید ١٩ از اهداف این طر ح  است.

فرماندار صومعه سرا در ادامه افزود:  در طرح شهید قاسم سلیمانی پایگاه‌های مقاومت بسیج و دهیاران در روستاها کمک‌های پیشگیرانه و همیاری  ارایه می‌ دهند .
وی خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه‌های طرح شهید سلیمانی حمایت از افرادی است که به علت ابتلا به کرونا در خانه مانده اند و بر این اساس برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا بسته‌های معیشتی به این افراد داده می شود.
سید محمدی افزود: ماسک زدن، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی همچنان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به شمار می‌رود.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است .

 از زمان شیوع کرونا در جهان (اواخر سال گذشته) تا کنون حدود ۶۲ میلیون نفر از مردم جهان به این ویروس مبتلا شده و حدود یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر جان باخته اند.

شمار تلفات ویروس کرونا در ایران نیز تا هشتم آذر به  ۴۷ هزار و ۹۵ نفر رسیده است.