رشت- ایرنا- فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت:  در سومین روز از دهه مبارک فجر،  ۲۱پروژه با ۴۰میلیارد ریال اعتبار  در زمینه های  عمرانی کشاورزی مسکن محرومین در بخش گوراب زرمیخ افتتاح و به بهره برداری رسید.

سید جلال سید محمدی در دیدار با امام جمعه گوراب زرمیخ اظهار داشت:  امروز با وجود همه فشارها و تحریم‌های ظالمانه علیه کشور برنامه‌ها و اعتبارات سال جاری شهرستان صومعه سرا نسبت به سال ۹۸ یک و نیم برابر شده‌است که این افزایش  اعتبار در این شرایط موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری گوراب زرمیخ سه پروژه رابصورت همزمان به از هفته دولت  در دست اجرا داشت اظهارداشت:  امروز  پروژه های بلوار شهید سردار سلیمانی  ، رو شنایی معابر، و احداث میدان بسیج واصلاح تقاطع آن با۱میلیارد و۳۲۰میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.
سید محمدی در ادامه با اشاره به اینکه لایه روبی آبندان ها در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد افزود:  ۲۸هکتار از آببندان های این شهرستان در چهار روستای مهویزان،  قاضده  ،  اسلام آباد، و روستای پشتیر گوراب زرمیخ  با ۱میلیارد تومان اعتبار به بهرداری رسید.
فرماندار صومعه سرا در ادامه از افتتاح ۱۱ واحد مسکن محرومین بهزیستی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت:  برای افتتاح همزمان  این واحد ها که امروز یک واحد آن بصورت نمادین در روستای سیاه کو ه تحویل مددجو این نهاد شد ۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی در ادامه افزود:  یک دهنه پل  و ۱هزار ۴۰۰متر آسفالت در روستای میانبر با اعتبار ۷۱۰میلیون تومان از اعتبارات بنیاد مسکن  و یک دهنه پل روستای تطف با ۷۰میلیون تومان سه پروژه عمرانی دیگر در بخش گوراب زرمیخ بود که امروز به بهره برداری رسید.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است