رشت-ایرنا- چوم گالری انزلی این روزها میزبان باغ های نخی تاج سر جعفری است هنرمند خودآموخته ای که خاطرات ، قصه ها و رویاهایش را با نخ های رنگین بر تکه های پارچه روایت می کند.

۱۳ اثر از تاج سر جعفری بانوی هنرمند خودآموخته با تکنیک دوخت روی پارچه در چوم گالری انزلی به تماشا گذاشته شده است.

تاج‌سر جعفری متولد  ۱۳۳۴روستای گنجگاه شهرستان خلخال است . او عشق خود به قالیبافی و خلق نقشهای بدیع روی قالی را در مهاجرت به انزلی به  گلدوزی های شگرف الوان روی پارچه بدل کرد.

امین حق ره منتقد هنری در بیانیه نمایشگاه باغ های نخی  آثار به نمایش درآمده را چنین شرح داده است : ” هنرِ خودآموخته محصول شهود است، و هنرمند خودانگیخته افشاگرِ آن‌چه که به دیده‌ی دیگری نیامده.

فاشگوییِ بی‌تکلف رازها و نیازها، پیامدِ حضوری رام‌نشده و بدوی‌ست، معطوف به تجربه‌ی رویاهایی غریب یا ادراکاتی خصوصی از جهان‌هایی شخصی. 

باغ‌های نخی در قاب‌های تاج‌سر جعفری، بازتابی از همان جهان‌اند. آن‌چه‌که دیگر نیست یا انسان از آن دور افتاده. گونه‌ای از امکانِ زیستن که حالا به رویا می‌ماند؛ جهانی گذشته و گمشده، آمیخته با رنگ و گل و پرنده”

آثار این هنرمند خود آموخته تاکنون در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی در معرض تماشا قرار داده شده است.

از جمله این نمایشگاه ها می توان به نمایشگاه انفرادی باغ های نخی گالری فرشته ۱۳۹۴/نمایشگاه انفرادی باغ های نخی گالری فرشته‌۱۳۹۶/ هم دوخته ها گالری ملت ۱۳۹۵/لندن ۱۴ گالری آستین دسموند ۲۰۱۴ لندن /نقاشان خودآموخته گالری لاله ۱۳۹۵/گالری او رشت ۱۳۹۷ /نمایشگاه انفرادی در گالری «این» تهران ۱۳۹۸/نمایشگاه انفرادی در گالری «این» تهران ۱۳۹۹/نمایشگاه انفرادی در سام‌کافه ۱۳۹۹ اشاره کرد.

علاقمندان به تماشای این آثار تا ۱۵ اسفند فرصت دارند که روزهای یکشنبه تا جمعه ساعت  ۴ تا ۸ در چوم گالری به نشانی بندرانزلی ،خیابان طالقانی، کوچه کافی، پلاک ۶۶ دیدن کنند.( چوم گالری شنبه ها تعطیل است)استفاده از ماسک الزامی است .