رشت – ایرنا – رئیس هیات کشتی گیلان با بیان اینکه این استان از داشتن یک سالن اختصاصی مناسب کشتی محروم است گفت :در حال حاضر برای ساختن سالن کشتی باهنر و تبدیل آن به خانه کشتی شهرستان رشت مشغول رایزنی با بخش های مربوطه هستیم.

امیر رضی زاده روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این زمینه دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و یکی از نماینده های مردم رشت در مجلس قول هایی را در مورد ساخت خانه کشتی و اختصاص بودجه به این پروژه داده اند و امید است این امر به زودی تحقق یاید.

وی ادامه داد: همچنین خانه کشتی بندرانزلی مراحل پایانی خود را طی می کند و امیدواریم تا پایان سال جاری آماده بهره برداری شود تا ورزشکاران کشتی گیر این شهرستان صاحب یک مکان مناسب کشتی شوند.

وی بیان کرد:  یکی از اهداف مهم هیات کشتی استان گیلان توجه ویژه به بخش های زیرساختی در زمینه سالن های کشتی است چون به طور حتم وجود سالن باعث پیشرفت این رشته خواهد شد و با وجود اینکه کشتی یکی از ورزشهای پرطرفدار ایران بشمار می رود و در بسیاری از المپیک ها رشته کشتی توانسته برای کشورمان مدال کسب و افتخارآفرینی کند، باید شرایط را برای پیشرفت روز افزون این رشته به خصوص در گیلان فراهم کنیم.

رئیس هیات کشتی استان گیلان در ادامه به برگزاری نخستین سمینار هیات کشتی این استان اشاره و خاطرنشان کرد: در این سمینار هیات کشتی گیلان عملکرد خود را ارایه کرد و مسایل مختلف کشتی توسط روسای هیات های شهرستانهای گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

رضی زاده تصریح کرد: البته در این سمینار برطرف کردن مشکلات شهرستانها در دستور کار هیات قرار گرفت و امیداوریم که با هماهنگی های انجام شده ، بتوانیم مسابقات کشتی را در سطوح مختلف کشوری و استانی برگزار کنیم که البته این امر مستلزم مجوز ستاد کرونا است.