رشت- ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: همزمان با جشن های دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، ۶ پروژه کشاورزی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

 فرامرز آصفی در حاشیه افتتاح این طرحها در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تعداد ۶ پروژه کشاورزی به ارزش ۱۵ میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال، با حضور فرماندار و جمعی از مردم و مسئولان رضوانشهر و به صورت متمرکز در روستای بداغ محله بخش مرکزی این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

 وی با بیان این مطلب که با بهره برداری از این تعداد طرح کشاورزی برای ۴۳ نفر اشتغال ایجاد شد افزود: این طرح ها شامل احداث دیواره حفاظتی ایستگاه پمپاژ، احداث دیواره گابیونی با سنگ لاشه به  طول ۱۶ متر جهت حفاظت از ایستگاه پمپاژ، تعمیق و بازسازی آب بندان (لایروبی و بهسازی ۱۲ هکتار آب بندان)، آبیاری کم فشار(انتقال آب چاه عمیق با لوله به طول ۶ کیلومتر در شالیزار) و برق رسانی به ۱۲ حلقه چاه کشاورزی می باشد.

 مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر بیان کرد: اعتبار این طرح ها از محل بودجه ملی و استانی تأمین شده است و برای رفع نگرانی کشاورزان عزیز در زمینه تأمین آب زراعی شالیزار های منطقه در سطح روستاهای شادکوه، هاشم آباد، منصور محله، رودسر، بداغ محله و هفت دغنان این طرح ها اجرا شد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و تعداد بهره بردار و برنجکار در این شهرستان بیش از ۱۲ هزار خانوار می باشد.