آستارا – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا از آغاز اجرای مرحله دوم غربالگری کرونا موسوم به طرح شهید سردار سلیمانی در این شهرستان خبر داد.

فرید بصیری مقدم روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: مرحله دوم این طرح سالمندان بالای ۶۰ سال و زنان باردار را پوشش می دهد و در مرحله نخست، ۸۸ هزار نفر غربالگری و ۲۷۳ بیمار مشکوک به کرونا شناسایی شده بودند.

وی افزود: در مرحله دوم طرح، بهورزان و مراقبین سلامت مراکز و خانه های بهداشت با تماس تلفنی با جمعیت تحت پوشش خود، وضعیت زنان باردار و سالمندان را جویا می شوند و در صورت وجود علائم کرونا به منازل مراجعه و نمونه گیری و تست خواهند کرد.

وی بیان کرد: همکاری مردم با عوامل شبکه بهداشت ضروری است و پنج هتل و ۱۰ مهمانسرا با همکاری فرمانداری برای قرنطینه بیماران مشکوک به کرونا اختصاص یافته است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: شهروندان از تجمع در نانوایی ها و سوپرمارکت ها خودداری کنند و امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی وضعیت کرونا از زرد به آبی تغییر یابد.

بصیری مقدم گفت: پیگیری، شناسایی و رهگیری هدفمند بیماران در دستور کار است و همه پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی آستارا با ما همکاری کنند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.