آستارا – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: دانش‌آموزان و مربیان مقاطع مختلف تحصیلی از نخستین روز دهه مبارک فجر با تدارک ویژه برنامه‌هایی، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند و آئین‌های بعدی با لحاظ دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای مجازی برگزار می شود.

سید سجاد موسوی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: علاوه بر آئین ویژه زنگ انقلاب که همزمان با سالروز لحظه تاریخی ورود امام امت به میهن اسلامی، با حضور مسئولان در دبیرستان دخترانه شهید علی انصاری به صدا درآمد، در برخی مدارس دیگر نیز با حضور محدود مربیان و همکاران و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آئین های مشابهی اجرا شد.

سجاد موسوی ادامه داد: یک فضای ورزشی و ۲ باب مدرسه در آستارا در دهه فجر افتتاح خواهد شد و بسیاری از برنامه هایی که دانش آموزان و مربیان برای دهه انقلاب تدارک دیده اند با استفاده از سامانه شاد و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی اجرا می شود و برپایی نمایشگاه های لاله های روشن و دهه فجر از جمله آنهاست.

وی افزود: دانش آموزان و فرهنگیان همان طوری که در پیروزی انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی نقش ایفا کرده بودند، امروز در گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی به خوبی ایفای نقش می کنند و برنامه های تدارک دیده شده در مدارس شهید علی انصاری و سروش، نمونه ای از نقش آفرینی دانش آموزان و معلمان در این حوزه است.

فریده طاهری مدیر دبیرستان نمونه دخترانه شهید علی انصاری آستارا نیز گفت: دانش آموزان و مربیان از چند روز مانده به دهه فجر، برای تهیه ویژه برنامه ها و آئین های این دهه، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی زحمت زیادی کشیده اند.

او ادامه داد: تزئین سالن، اجرای سرود، نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و عقیدتی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، توانمندی مجری برنامه در مدیریت برنامه ها و هماهنگی در اجرای سوگندنامه نشان از شور و شوق عمیق و پایبندی قشر دانش آموز و معلم به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دارد.

گفتنی است؛ حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا با قدردانی از ویژه برنامه دهه فجر در دبیرستان شهید علی انصاری، انسجام و هماهنگی مشهود در برنامه ها را نشانگر اهتمام مدیر و مربیان مدرسه و اهمیت دادن به دهه مبارک فجر دانست.

بیش از ۱۸ هزار دانش آموز در مدارس آستارا به تحصیل علم مشغول هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.