رشت – ایرنا – ناظر بازی دیدار تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و خوشه طلایی ساوه به دلیل سخنان توهین آمیز در جلسه هماهنگی تغییر کرد.

علیرضا وهابی، مسئول روابط عمومی هیات فوتبال گیلان با تایید این مطلب به خبرنگار گفت : پیش از این حسین خانبان به عنوان ناظر داوری بازی تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و خوشه طلایی ساوه انتخاب شده بود که با اعتراض های انجام شده، ایرج امینی فر به عنوان ناظر گروه داوری این بازی معرفی شد.

پیش از این فرماندار بندرانزلی هم نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و اظهار داشت: اظهارات ناظر داوری دیدار ملوان بندرانزلی و خوشه طلایی ساوه در جلسه هماهنگی پیش از بازی موجب مکدر شدن خاطر مردم انزلی شد که این امر با اعتراض گسترده روبرو و سرانجام ناظر بازی تغییر کرد.

اسماعیل میرغضنفری افزود: از آغاز فعالیت باشگاه ملوان بندرانزلی بالغ بر نیم قرن می گذرد و همواره تیم ملوان در رویدادهای ورزشی خاطرات خوشایندی را برای مردم با فرهنگ و غیور این مرز و بوم رقم زده است، ضمن اینکه ورزشکاران شایسته و نام آوری از این تیم به تیم ملی راه یافته و افتخارات متعددی در سطح ملی آفریده اند.

وی ادامه داد: مردم ایران هنوز یاد و خاطره زنده یاد سیروس قایقران اسطوره تیم ملی و ملوان را از یاد نبرده اند، بازیکنی که همواره از منش، اخلاق و رفتارش به نیکی یاد می شود.

وی بیان کرد: ملوان بخشی از فرهنگ و خاطره نسلهای مختلف مردم بندرانزلی است، مردمی که مقام معظم رهبری از آنان به عنوان قهرمانان ایران اسلامی نام بردند، مردمی که در ادوار مختلف تاریخ میهمان نوازیشان سرآمد بوده است.

فرماندار شهرستان بندرانزلی خاطرنشان کرد: اینجانب  اجازه اظهارات سخیف و توهین آمیز نسبت به مردم شریف شهرستان و تیم بزرگ ملوان را نمی دهم و با آرزوی موفقیت برای باشگاه ملوان در دیدار پیش رو، پیگیری لازم را در جهت برخورد قانونی با اظهارات گستاخانه ناظر داوری به عمل خواهم آورد و در صورت لزوم موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهم کرد.

تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و خوشه طلایی ساوه عصر امروز(دوشنبه) در هفته دوازدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، در ورزشگاه تختی بندرانزلی رو در روی هم قرار می گیرند.