رشت – ایرنا – مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان از برگزاری نهمین دوره جشنواره مدرسه انقلاب با تاکید بر ماموریت اصلی "روایت" و تکیه بر عنصر "مهارت، تولید محتوا و نشر حداکثری" به مناسبت دهه فجر به صورت مجازی خبر داد.

محمد لطیفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دهه فجر فرصتی برای آشنایی، بازخوانی، مرور و بررسی اهداف و آرمان های بلند انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان یکی از متولیان امر تعلیم و تربیت دانش آموزان به دلیل اهمیت فهم، خوانش و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در بین دانش آموزان،  نهمین دوره جشنواره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب را بر اساس چارچوب محتوای این بیانیه برگزار کرده است.

وی محور اصلی محتوای نهمین دوره جشنواره مدرسه انقلاب را متن گفتمان ایران قوی ناظر به بیانیه گام دوم عنوان و خاطرنشان کرد: تقویت روحیه انقلابی و انگیزه دانش آموزان نسبت به پیگیری آرمان های ملی، جهانی، تمدنی انقلاب اسلامی، تقویت بینش دانش آموزان نسبت به هویت اسلامی، تقویت ایمان دانش آموزان به مبانی اسلام و انقلاب و بسترسازی برای ایجاد گفتمان ملی ایران قوی مبتنی بر بیانیه گام دوم از اهداف نهمین دوره جشنواره مدرسه انقلاب است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب تصریح کرد: نمایشگاه های مدرسه انقلاب به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که در آن، ابتدا گروه های دانش آموزی شکل می گیرند و هر کدام از این گروه ها با انتخاب یکی از محورهای موضوعی مشخص شده به مطالعه و تحقیق و کسب مهارت لازم به منظور تولید محصولات نمایشگاهی با قابلیت نمایش در بستر فضای مجازی بر پایه ابتکارات دانش آموزی اقدام به افتتاح نمایشگاه و انتشار حداکثری تولیدات خود درباره موضوع غرفه خواهند پرداخت.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان روایت صحیح و به زبان گروه همسال را به عنوان ماموریت اصلی نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب عنوان و اضافه کرد: این موضوع، تمامی محصولات تولید شده را باید شامل شود.

وی بیان داشت: این دوره از نمایشگاه های مدرسه انقلاب، تبلور فعالیت ها و تولیدات اثر بخش دانش آموزی و محصولات خلاقانه آنها در فضای مجازی است و امیدواریم دانش آموزان بتوانند با کسب مهارت های لازم و مورد نیاز، با جلب توجه و انتقال مفاهیم و محتوای اصلی نمایشگاه،  تاثیر عمیق تری در میان همسالان خود داشته باشند.

لطیفی خاطر نشان کرد: سامانه عقیق، پیام رسان شاد و دیگر پیام رسان ها با اولویت کانال ها و گروه های برخوردار  از حضور حداکثری دانش آموزان  بسترهایی است که دانش آموزان می توانند محصولات خود را به نمایش بگذارند.

وی بیان داشت: رادیو مدرسه انقلاب یکی از قالب های انتقال و انتشار صوتی محتوای جمع آوری و تولید شده توسط دانش آموزان است که باید حداقل ۳ اثر ۵ تا ۷ دقیقه ای شامل بخش هایی از جمله گوینده، شعر، موسیقی، گزارش، مصاحبه، میهمان و یا کارشناس و افکت های صوتی مناسب بوده و این سه اثر باید در مجموع تمام بخش های نمایشگاه را در بر بگیرد.

لطیفی تماشاخانه مدرسه انقلاب را دومین قالب نمایشگاه مدرسه انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: در این قالب دانش آموزان باید حداقل به تولید ۲ اثر صوتی تصویری ۵ تا ۷ دقیقه ای شامل نماهنگ، مستند، فیلم کوتاه، کلیپ، موشن گرافی، تاریخ شفاهی، انیمیشن، استاپ موشن، کمیک استریپ، رئال موشن، نماهنگ و گفتگوی مردمی بپردازند که همه بخش ها و موضوعات جشنواره در آن لحاظ شود.

وی با بیان اینکه نشریه مدرسه انقلاب سومین قالب این دوره از جشنواره است، یادآور شد: علاوه بر قالب های صوتی و بصری در حوزه تولید و انتشار محتوا، قالب نشریه نیز با داشتن ظرفیت و بستر مناسب نوشتاری، هنری و خلاقانه ای که داراست یکی دیگر از عرصه های حضور و مشارکت دانش آموزان در جشنواره مدرسه انقلاب به شمار می رود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان بیان داشت: برگزاری جشنواره رسانش، یادواره همکلاسی آسمانی و لشکر فرشتگان، مسابقه کتابخوانی سلیمانی عزیز، پویش های دانش آموزی و کمک مومنانه دانش آموزی از دیگر برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در  دهه فجر است.

استان گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.