آستارا – ایرنا – بازاریان بازار ساحلی آستارا با حضور مسئولان این شهرستان، آغاز دهه مبارک فجر را جشن گرفتند و اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان نیز به همین مناسبت و برای ترویج بهداشت مقابله با کرونا در بین کسبه و اصناف، ماسک توزیع کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز یکشنبه در جشن انقلاب در حسینیه ولایت بازار ساحلی گفت: تحریم های دشمن از اول انقلاب آغاز شده اما کشور ما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی به پیشرفت های زیادی در حوزه های علمی و نظامی دست یافته است.

عباس صابر افزود: انقلاب اسلامی ما بر خلاف بسیاری از انقلاب های دیگر نه با هدف های مادی بلکه به منظور اصلاح امور و دستیابی به ارزش های الهی و معنوی تحقق یافت و ارزش ها و روحیه انقلابی در کسبه و اصناف باید متبلور باشد.

وی اظهار کرد: بازاریان در انقلاب اسلامی ایران و صحنه های حساسی نظیر انتخابات، نقش مهمی ایفا می کنند و اکنون نیز با خرید و فروش کالاهای داخلی، باید سهم خود را در رونق اقتصاد ملی ایفا کنند.

وی بیان کرد: بازاریان در اجرای محدودیت های کرونایی خوب همکاری کردند و بازاریان آستارا به خصوص مشاغل گروه یک، همچنان در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگام باشند و از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری کنند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت آستارا هم در حاشیه توزیع ماسک رایگان در بازار ساحلی گفت: امروز سه هزار عدد ماسک با همکاری بسیج اصناف، بسیج کارگران و خیران برای ترویج بهداشت در بین شهروندان و بازاریان توزیع شد. 

محسن آهنی ابراز امیدواری کرد کسبه و شهروندان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی باعث تداوم فعالیت مغازه ها و رونق کسب و کار شوند و با تغییر رنگ کرونا شاهد تعطیلی واحدهای صنفی نباشیم.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی و رکود بخش های اقتصادی و خسارت به اصناف و بازاریان شده و تنها راه مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بیش از ۶ هزار واحد تجاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.