آستارا – ایرنا – برنامه‌های دهه مبارک فجر در تالش با حضور مردم و مسئولان و با تجدید میثاق مدیران و کارگزاران با شهدا، رژه خودرویی و موتوری و زنگ انقلاب در تعدادی از مدارس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه تالش در آئین ادای احترام به شهدا در گلزار شهدای تالش گفت: انقلاب اسلامی همچون معجزه ای در جهان درخشید و با وجود دو دیدگاه لیبرالیستی و کمونیستی حاکم بر جهان، پا به عرصه وجود نهاد.

حجت الاسلام مجتبی نورزاد ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران بر پایه عقاید اسلام و دین و با تبعیت از معنویت، بیش از ۴۰ سال حاکمیت داشته و مردم به آرمان ها و ارزش های ملی و انقلابی خود پایبند هستند.

فرماندار تالش نیز اظهار کرد: روحانیت در کنار مردم ایران با ایمان به خدا و اخلاص، با تمام وجود در کنار انقلاب ایستاده و راه نجات کشور، تکیه به خود و دوری از استکبار جهانی است.

محمد حسین شاهکویی افزود: انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای مقابله با ظلم و ستم و شکستن ابهت پوشالی استکبار جهانی بویژه آمریکاست و همچنان در سطح جهان از ارزش و احترام برخوردار است.

مدیر آموزش و پرورش تالش در آئین نمادین زنگ انقلاب در دبیرستان آزادی گفت: به میمنت دهه فجر چهار باب مدرسه در چهار روستای تالش افتتاح خواهد شد و دولت خدمتگزار با تحمل تحریم ها، به مدرسه سازی و ایجاد فضای مناسب برای دانش آموزان اهتمام ویژه دارد.
سیدمرتضی مختاری ادامه داد: زنگ انقلاب در بخش های مختلف شهرستان نیز با حضور اندک افراد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی نواخته شد.

رژه خودرویی و موتوری وسایل نقلیه بخش های دولتی و خصوصی، دیدار مسئولان با امام جمعه و خانواده های شاهد، برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر فجر صادق، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نشست های مجازی روشنگری و بصیرتی از دیگر برنامه های دهه فجر در تالش بود.

به گفته فرماندار تالش ۱۶۴ پروژه عمرانی و خدماتی و اقتصادی با ۵۲۹ میلیارد ریال اعتبار، بمناسبت ایام الله دهه فجر در این شهرستان افتتاح خواهد شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.